LIFESTYLE Uroda

365 dni z życia naszych włosów, czyli jak pory roku wpływają na ich kondycję?

365 dni z życia naszych włosów, czyli jak pory roku wpływają na ich kondycję?
Kondycja włosów zależy nie tylko od naszej diety, kosmetyków czy stylu życia, jaki prowadzimy. Na ich wygląd duży wpływ mają również… zmieniające się pory roku. Każda z nich niesie inne zagrożenia i może być przyczyną ich

Data publikacji: 2018-09-17
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: 365 dni z życia naszych włosów, czyli jak pory roku wpływają na ich kondycję?
Kategoria: LIFESTYLE, Uroda

Kondycja włosów zależy nie tylko od naszej diety, kosmetyków czy stylu życia, jaki prowadzimy. Na ich wygląd duży wpływ mają również… zmieniające się pory roku. Każda z nich niesie inne zagrożenia i może być przyczyną ich wypadania.

365 dni z życia naszych włosów, czyli jak pory roku wpływają na ich kondycję? LIFESTYLE, Uroda - Kondycja włosów zależy nie tylko od naszej diety, kosmetyków czy stylu życia, jaki prowadzimy. Na ich wygląd duży wpływ mają również… zmieniające się pory roku. Każda z nich niesie inne zagrożenia i może być przyczyną ich wypadania.

Lato – niszczące działanie słońca i soli morskiej

Latem nasze włosy narażone są na najbardziej szkodliwy duet – silne słońce i sól morską. Woda działa na promienie słoneczne niczym soczewka, dlatego najbardziej narażone są kosmyki mokre po kąpieli w morzu. Co więcej, sól wpływa na osłabienie warstwy lipidowej włosa, w wyniku czego traci on ochronę i staje się wyjątkowo podatny na zniszczenia. W trakcie urlopu naszym włosom z pewnością nie sprzyja również wysoka temperatura, która pozbywa ich wody z wnętrza, dlatego wysychają o wiele szybciej niż podczas pozostałych pór roku. Najbardziej zagrożone są włosy jasne i siwe, które nie zawierają melaniny, czyli barwnika chroniącego przed słońcem. Aby temu zapobiec, po każdej kąpieli należy umyć je w słodkiej wodzie przy użyciu delikatnego szamponu. Świetnie sprawdzą się produkty, które zawierają filtry UV. Natomiast odżywienie włosów od wewnątrz z pewnością zapewnią naturalne witaminy, zawarte w świeżych owocach i warzywach.

Jesień – nadmierne wypadanie włosów

Jesień to moment wytchnienia dla włosów – nieprzychylne im lato wpłynęło negatywnie na ich kondycję, dlatego próbują unormować swoją wodno-lipidową gospodarkę. Kosmyki zaczynają się szybciej przetłuszczać, choć ich końcówki są przesuszone. Należy pamiętać, że o tej porze roku włosy również nadmiernie wypadają. W okresie przejściowym zmienia się nasza gospodarka hormonalna. Organizmowi brakuje estrogenu, ustaje stymulacja hormonalna, a włosy kończą swój cykl życia, dlatego może wypaść ich nawet do 100 dziennie! Warto zadbać o ich odpowiednią pielęgnację: skrócić włosy, pozbywając się zniszczonych końcówek oraz stosować bogate w witaminy i minerały suplementy.

A to już wiesz?  Jak randkować po czterdziestce?

Zima – zbyt niskie temperatury

Włosom szkodzi przede wszystkim zbyt niska temperatura i mróz. Narażone są na zmienne warunki: z zimnego powietrza wchodzimy do ogrzewanych pomieszczeń, a suche powietrze niszczy włosy, podobnie jak mróz. Nie zapominajmy więc o piciu wody – minimum 1,5-2 litra dziennie! Przy zmianach temperatur włosy doznają pewnego rodzaju szoku termicznego, pod wpływem którego naczynia krwionośne ulegają obkurczeniu, a mieszki włosowe zaczynają tracić witalność. Zimą obowiązkowym elementem garderoby jest odpowiednie nakrycie głowy. Czapka nie może być natomiast zbyt obcisła – wtedy zaburza mikrokrążenie w skórze głowy, włosy otrzymują mniej substancji odżywczych, a w efekcie osłabienia zaczynają wypadać.

Wiosna – organizm potrzebuje witamin

Po zimie włosy są osłabione i potrzebują dużej dawki witamin i minerałów. Nasze kosmyki są zniszczone, a cebulki włosów zapchane nadmiarem kosmetyków czy sebum. W efekcie nie docierają do ich wewnętrznej części żadne składniki odżywcze. Powszechnym zjawiskiem w tym sezonie jest wiosenne wypadanie włosów, które może trwać nawet do dwóch miesięcy. Związane jest to ze znaczącymi zmianami klimatycznymi. O tej porze roku wiele z nich kończy swój cykl rozwojowy, dlatego najważniejsze jest odżywienie od wewnątrz! Włosom potrzebna jest m.in. witamina A, cynk oraz liczne witaminy z grupy B. Częstą przyczyną wiosennego wypadania włosów jest anemia wynikająca z niedostatków żelaza.

Obowiązkowa suplementacja przez cały rok

Zbilansowana i bogata w składniki odżywcze diety to podstawa prawidłowej kondycji naszego organizmu. Aby cieszyć się pięknymi, pełnymi witalności włosami zadbajmy także od ich odżywienie od wewnątrz. Pomoże w tym suplementacja z Merz Spezial Dragees, która wbrew stereotypom – musi być regularnym procesem całorocznym. W suplementach ważne, aby pojawił się cynk i biotyna, które pozwalają zachować zdrowy wygląd i zapobiegają wypadaniu włosów. Co zrobić, aby były mocne? Na prawidłowy przebieg procesu tworzenia się włosa w cebulce istotny wpływ mają aminokwasy: cysteina i metionina, dlatego to one są niezbędne, aby włosy zachowały właściwą budowę. W suplementacji warto  stawiać właśnie na te składniki.

A to już wiesz?  Celebruj Dzień Kobiet z AVON Studio w Złotych Tarasach!

Merz Spezial Dragees, suplement diety, kuracja miesięczna, 60 drażetek. Produkt dostępny w aptekach,  cena sugerowana: ok. 40 zł/60 szt.   www.merzspezial.pl
 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
365 dni z życia naszych włosów, czyli jak pory roku wpływają na ich kondycję? LIFESTYLE, Uroda - Kondycja włosów zależy nie tylko od naszej diety, kosmetyków czy stylu życia, jaki prowadzimy. Na ich wygląd duży wpływ mają również… zmieniające się pory roku. Każda z nich niesie inne zagrożenia i może być przyczyną ich wypadania.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Uroda

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy