LIFESTYLE Uroda

Chirurgia plastyczna, czyli szycie na miarę

Chirurgia plastyczna, czyli szycie na miarę
Ciało kobiety nieustannie się zmienia: okres dojrzewania, macierzyństwo, wreszcie coraz bardziej widoczne oznaki starzenia się. O tym, w jaki sposób można przywrócić atrakcyjny wygląd newralgicznych części ciała, rozmawiamy z dr. Maciejem Kulickim, chirurgiem

Data publikacji: 2017-10-23
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Chirurgia plastyczna, czyli szycie na miarę
Kategoria: LIFESTYLE, Uroda

Ciało kobiety nieustannie się zmienia: okres dojrzewania, macierzyństwo, wreszcie coraz bardziej widoczne oznaki starzenia się. O tym, w jaki sposób można przywrócić atrakcyjny wygląd newralgicznych części ciała, rozmawiamy z dr. Maciejem Kulickim, chirurgiem plastykiem.

Chirurgia plastyczna, czyli szycie na miarę LIFESTYLE, Uroda - Ciało kobiety nieustannie się zmienia: okres dojrzewania, macierzyństwo, wreszcie coraz bardziej widoczne oznaki starzenia się. O tym, w jaki sposób można przywrócić atrakcyjny wygląd newralgicznych części ciała, rozmawiamy z dr. Maciejem Kulickim, chirurgiem plastykiem.

Ciało kobiety nieustannie się zmienia: okres dojrzewania, macierzyństwo, wreszcie coraz bardziej widoczne oznaki starzenia się. Utarta jędrności skóry brzucha czy zmieniająca się struktura biustu to problemy, które najczęściej kierują kobiety do specjalistów. O tym, w jaki sposób można przywrócić atrakcyjny wygląd tych najbardziej newralgicznych części ciała, rozmawiamy z dr. Maciejem Kulickim, chirurgiem plastykiem.

Brzuch i piersi to części ciała, które są dla wielu kobiet – bez względu na wiek i figurę – często źródłem kompleksów. Z czego to wynika?

Dr Maciej Kulicki: Jest wiele powodów, dla których kobiety nie są do końca zadowolone ze swojego ciała. Najczęściej jednak, zwłaszcza u dojrzałych już kobiet, źródłem frustracji są zmiany, jakie zachodzą w organizmie – i nie mam na myśli wcale naturalnego procesu starzenia się, ale przede wszystkim to, jak szybko i często nieodwracalnie zmienia się ciało po gwałtownym spadku wagi czy po ciąży. Dla wielu moich pacjentek różnica w tym, jak wyglądały np. przed i po okresie karmienia, bywa nie do zaakceptowania. To są zmiany, które nie następują w latach, jak stopniowe przybywanie zmarszczek, ale w ciągu kilku miesięcy. Nagle ciało staje się jak u zupełnie innej osoby, nie ma czasu, żeby się z tym oswoić.

Czyli pragnieniem tych kobiet jest odzyskanie dawnej figury?

Wyobrażenie, że praca chirurga plastyka polega na nadawaniu kobietom wybujałych kształtów i sztucznego wyglądu nie ma wiele wspólnego z prawdą. Najczęściej po prostu pomagamy kobietom poczuć się lepiej we własnym ciele. Mam wiele pacjentek, które są aktywne fizycznie i zadbane, a jednak wygląd brzucha czy piersi jest czymś, z czym nie mogą sobie same poradzić. Naturalny w okresie ciąży proces przybierania na wadze – wynikający nie tylko z masy płodu czy płynów owodniowych, ale także z własnych dodatkowych kilogramów pojawiających się na skutek zmian hormonalnych u ciężarnej kobiety. To powoduje rozciąganie skóry brzucha, powstają rozstępy, a w skrajnych przypadkach dodatkowo rozejście się mięśni prostych. Jeśli dojdzie do tzw. przepukliny kresy białej, jedyną szansą na przywrócenie dobrego wyglądu jest pomoc chirurga.

A to już wiesz?  Pielęgnacja zaczyna się od kąpieli

 

Niestety w wielu przypadkach ćwiczenia nie pomagają…

Niestety, tak. Najczęściej niezadowolone ze stanu powłok brzusznych są kobiety, które mimo młodego wieku po porodach straciły młodzieńczy wygląd brzucha. Nadal chcą jednak w lecie prezentować się atrakcyjnie w bikini. Zabieg plastyki powłok brzusznych umożliwia zarówno odtworzenie prawidłowej pozycji pochewek mięśni prostych brzucha, usunięcie nadmiaru rozciągniętej skóry i tkanki podskórnej, jak i poprawę wyglądu pępka. Blizny po zabiegu najczęściej są w takim miejscu, że ukrywa je bielizna czy kostium kąpielowy. Zabieg wymaga znieczulenia przeprowadzonego przez anestezjologa.

 

Kiedy najlepiej wykonać tego typu zabiegi?

Jeśli kobieta myśli o plastyce brzucha czy korekcji piersi, powinna się zgłosić wtedy, gdy już będzie pewna, że nie planuje więcej dzieci. Oczywiście zabiegi te nie są przeciwwskazaniem do zajścia w ciążę, ale trzeba zdawać sobie sprawę, że nawet po operacji, po kolejnej ciąży, może dojść do zmian w wyglądzie i konieczności korekty czy powtórzenia zabiegu. Ponadto uważam, że najlepsze efekty uzyskamy wtedy, gdy przed zabiegiem kobieta osiągnie swoją optymalną wagę. Zwłaszcza w przypadku plastyki brzucha lubię powtarzać, że jest to zabieg wykonywany na miarę, jak szycie garsonki. Jeśli mówimy o operacjach po okresie macierzyństwa, to w przypadku brzucha z zabiegiem trzeba poczekać pół roku od momentu porodu, a w przypadku piersi – pół roku po zakończeniu karmienia. Dodam jeszcze, iż w czasie zabiegu plastyki brzucha nie wykonujemy odsysania tkanki tłuszczowej.

Czy każda kobieta może szukać pomocy u chirurga plastyka?

W kontakcie z pacjentem bardzo ważne jest przeprowadzenie szczegółowego wywiadu lekarskiego – chcemy pomagać, ale jeśli nie spotkamy się ze szczerymi odpowiedziami, możemy zaszkodzić. Przeciwwskazaniami do zabiegów korekcji piersi i brzucha są m.in.: duża nadwaga, żylaki, niewyregulowane zaburzenia hormonalne i stany zapalne, np. zębów. Ponadto nie przeprowadzamy zabiegów w trakcie menstruacji czy przeziębienia i oczywiście w ciąży. W skrócie: ważne jest, aby anestezjolog nie widział przeciwwskazań do znieczulenia ogólnego trwającego około dwóch godzin.

A to już wiesz?  Adam Gumkowski: Pracujemy na rzecz piękna

Jak wygląda okres rekonwalescencji? Czy na długo trzeba powstrzymać się od codziennych aktywności?

W przypadku plastyki brzucha już dzień po zabiegu pacjentka wstaje i może chodzić, a ogólna sprawność wraca po dwóch tygodniach. Natomiast na pełną aktywność potrzeba około sześciu tygodni. Z kolei operacja powiększania biustu wiąże się z dwoma tygodniami rekonwalescencji, do momentu usunięcia szwów, jednak przez sześć tygodni konieczne jest noszenie specjalnej bielizny. Trzeba pamiętać, że po zabiegach chirurgicznych zawsze zostają blizny. Można jednak znacząco zmniejszyć ich widoczność już po okresie zagojenia się ran, np. za pomocą zabiegów laserowych lub stosując odpowiednie preparaty na blizny.

Ile kosztują operacje plastyczne brzucha i piersi?

Plastyka brzucha to koszt od 16 do 20 tys. zł. Jeśli chodzi o piersi, to wszystko zależy od techniki i wykorzystanych materiałów. Cena powiększenia biustu implantami waha się od 16 do 19 tys. zł, przy czym implanty anatomiczne są droższe niż okrągłe, podniesienie piersi to koszt od 15 do 18 tys. zł, a redukcja ok. 16-20 tys. zł.

Ceny nie są niskie…

Trzeba pamiętać, że nie jest to cena, jaką kobiety płacą za zwykłą fanaberię, ale za przywrócenie komfortu życia i ponowną akceptację własnego ciała. Gwarancja bezpieczeństwa i dobrze przeprowadzonej operacji jest dla moich pacjentek najważniejsza.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Chirurgia plastyczna, czyli szycie na miarę LIFESTYLE, Uroda - Ciało kobiety nieustannie się zmienia: okres dojrzewania, macierzyństwo, wreszcie coraz bardziej widoczne oznaki starzenia się. O tym, w jaki sposób można przywrócić atrakcyjny wygląd newralgicznych części ciała, rozmawiamy z dr. Maciejem Kulickim, chirurgiem plastykiem.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Uroda

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy