LIFESTYLE Uroda

Dlaczego Polacy tak bardzo kochają SPA zimą?

Dlaczego Polacy tak bardzo kochają SPA zimą?
Korzystanie z zabiegów SPA jest wskazane i polecane we wszystkich porach roku. Dzieje się tak ze względu na jego rewitalizujące i wzmacniające właściwości. Jednakże zima jest szczególną porą, podczas której warto odwiedzić hotele, które oferują tego rodzaju

Data publikacji: 2015-02-12
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Dlaczego Polacy tak bardzo kochają SPA zimą?
Kategoria: LIFESTYLE, Uroda

Korzystanie z zabiegów SPA jest wskazane i polecane we wszystkich porach roku. Dzieje się tak ze względu na jego rewitalizujące i wzmacniające właściwości. Jednakże zima jest szczególną porą, podczas której warto odwiedzić hotele, które oferują tego rodzaju usługi.

Dlaczego Polacy tak bardzo kochają SPA zimą? LIFESTYLE, Uroda - Korzystanie z zabiegów SPA jest wskazane i polecane we wszystkich porach roku. Dzieje się tak ze względu na jego rewitalizujące i wzmacniające właściwości. Jednakże zima jest szczególną porą, podczas której warto odwiedzić hotele, które oferują tego rodzaju usługi.

Korzystanie z zabiegów SPA jest wskazane i polecane we wszystkich porach roku. Dzieje się tak ze względu na jego rewitalizujące i wzmacniające właściwości. Jednakże zima jest szczególną porą, podczas której warto odwiedzić hotele, które oferują tego rodzaju usługi. To właśnie w ten najzimniejszy w Polsce moment w roku, widać największy spadek samopoczucia, optymizmu i chęci do dalszego działania. Szybko zapadający zmierzch i szarość za oknem, często odbierają nam dobry humor i energię.

Dzięki funkcjonowaniu hoteli typu SPA, możemy odżywić nasz organizm, a także przywrócić równowagę miedzy ciałem, duszą i umysłem. Jest to jeden z motywów przewodnich Kompleksu Hotelowego w Chlewiskach – Manor House SPA, gdzie dzięki energetycznym zabiegom SPA i holistycznemu podejściu do człowieka jesteśmy w stanie dostroić nasze ciało, umysł i ducha do stanu idealnego, pożądanego ze zdrowotnego punktu widzenia. Ponadto, odnowa biologiczna w SPA, sprzyja utrzymaniu odporności naszego organizmu, szczególnie w tak podatnym na choroby okresie, jakim jest zima.

Najbardziej polecanymi zabiegami proponowanymi w okresie zimowym w hotelach SPA, są sesje w saunie i jacuzzi oraz zabiegi energetyczne, naświetlające i dotleniające. Pozwalają one na aktywny kontakt ze światem zewnętrznym, nieco uszczuplony z powodu braku słońca i ograniczonej ilości czasu spędzanego na świeżym powietrzu, podczas mroźnych dni. Innymi popularnymi zimowymi kuracjami są przeróżne masaże, których wybór jest ogromny, a goście mogą zdecydować na jeden z kilkudziesięciu, znajdujących w ofercie hotelowego SPA. Rozgrzewające kąpiele w piwie czy winie, kąpiele z użyciem aromatycznych olejków czy okłady z błota z Morza Martwego są także relaksem dla ciała a ponadto odnową dla skóry. Istotne przy wyborze zimowych pakietów zabiegowych jest bowiem zwrócenie uwagi na kwestie nawilżenia i regeneracji skóry, szczególnie skóry dłoni i twarzy. Są one najbardziej narażone na niekorzystne działanie ciężkiego, mroźnego powietrza. Dzięki specjalnym kuracjom leczniczo – pielęgnacyjnym jesteśmy w stanie chronić naszą skórę, złagodzić efekty częstych skoków temperatury (przechodzenie z pomieszczeń ciepłych do zimnych) czy lodowatego wiatru i ostrego słońca. Takie podejście do odnowy biologicznej pozwala na chwilę zapomnieć o zimowej szarudze za oknem, sprzyja relaksacji i odprężeniu. Hotel Manor House SPA specjalizujący się w holistycznym podejściu do SPA i wellness posiada w swojej ofercie mnóstwo zabiegów odpowiadających idei zimowej rewitalizacji i przygotowania naszego organizmu do nadejścia wiosny.

A to już wiesz?  Urodowe last minute, czyli jak zadbać o ciało, gdy lato znowu nas zaskoczyło

Hotele typu SPA, proponują ponadto wiele dodatkowych zimowych atrakcji jak kuligi, nordic walking czy zabawy połączone z biesiadą przy ognisku. W dawnej posiadłości Odrowążów w Chlewiskach, zespól hotelowy proponuje w czasie ferii zimowych specjalne atrakcje, miedzy innymi: zimowy relaks w Witalnej Wiosce, zwiedzanie stadniny koni zimą połączone z możliwością odbycia treningu jeździeckiego, czy wycieczki do pobliskich obiektów muzealnych, a  dla prawdziwych Wodników dbających o figurę, także aqua aerobik.

Jako, że miesiące zimowe w Polsce niezaprzeczalnie kojarzą się również z sezonem narciarskim, SPA może być także miejscem leczenia potencjalnych kontuzji. Pobyt w takim ośrodku sprzyja szybkiej rehabilitacji, po nieudanym wypadzie narciarskim. Taki pobyt nie tylko pozwala na wcześniejszy powrót do formy, ale również dobrze wpływa na nasz odpoczynek. W miłej i dostosowanej do potrzeb każdego gościa atmosferze, sprzyjającej relaksowi, przyjemniej upływa czas, a my nabieramy dystansu do otaczającej nas rzeczywistości.

Wspomniane wcześniej przygotowywanie do nadejścia wiosny w dużym stopniu wiąże się z filozofią współczesnych ośrodków SPA i wellness. Charakterystyczne są tu dwa podejścia. Pierwszy to rewitalizacja i nawilżenie. Najlepsze efekty przynosi stosowanie tego rodzaju zabiegów, pod koniec zimy, wtedy gdy powietrze staje się nieco cieplejsze. Mniej surowe warunki atmosferyczne zapewniają lepsze efekty i przywracają naszej skórze blask i jędrność.

Drugie podejście to modelling i odchudzanie ciała. Najczęściej stosowane w okresie poświątecznym, w celu wymodelowania sylwetki i zrzucenia zbędnych kilogramów. Specjalne programy i sesje przygotowywane w tym czasie przez hotele sprzyjają budowaniu motywacji i dyscypliny pozwalającej na uzyskanie zadowalających rezultatów w odchudzaniu. Hotel Manor House SPA wyposażony jest we wszelkie udogodnienia, które mają za zadanie pomoc w walce ze zbędnymi kilogramami. Siłownia, basen z ożywioną wodą Grandera, outdoor fitness czy również alternatywne formy relaksu pozwalające na zgłębienie tajników motywujących organizm do działania, takich jak medytacja w otoczeniu Kamiennego Kręgu Mocy i Piramidy Horusa.

A to już wiesz?  Poniedziałkowe spotkania beauty i warsztaty kosmetyków naturalnych w CH Osowa

Pobyt w SPA zimą, to przede wszystkim, możliwość naładowania akumulatorów duża dawka pozytywnej energii, ucieczka od mroźnych i nieprzyjemnych dni oraz poprawa stanu zdrowia i pielęgnacja ciała realizowana poprzez specjalnie przygotowane, na tą porę roku, zimowe zabiegi SPA.  Pozostaje tylko spróbować zadbać o siebie zimą, aby wiosną cieszyć się promienną skórą i piękną sylwetką.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Dlaczego Polacy tak bardzo kochają SPA zimą? LIFESTYLE, Uroda - Korzystanie z zabiegów SPA jest wskazane i polecane we wszystkich porach roku. Dzieje się tak ze względu na jego rewitalizujące i wzmacniające właściwości. Jednakże zima jest szczególną porą, podczas której warto odwiedzić hotele, które oferują tego rodzaju usługi.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Uroda

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy