LIFESTYLE Uroda

Fakty i mity o medycynie estetycznej

Fakty i mity o medycynie estetycznej
Ciągle boimy się jednak efektu maski, blizn czy bólu, który może towarzyszyć zabiegom. Jak te obawy mają się do

Data publikacji: 2015-02-20
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Fakty i mity o medycynie estetycznej
Kategoria: LIFESTYLE, Uroda

Ciągle boimy się jednak efektu maski, blizn czy bólu, który może towarzyszyć zabiegom. Jak te obawy mają się do rzeczywistości?

Fakty i mity o medycynie estetycznej LIFESTYLE, Uroda - Ciągle boimy się jednak efektu maski, blizn czy bólu, który może towarzyszyć zabiegom. Jak te obawy mają się do rzeczywistości?

MIT: Medycyna estetyczna = usuwanie zmarszczek

 

Odmładzanie jest ważnym obszarem działalności medycyny estetycznej, ale nie jedynym. Równie istotnym jest, na przykład usuwanie defektów skóry, w tym problemów cery trądzikowej, rumieni czy przebarwień, jak i różnorakich zmian chorobowych. Medycyna estetyczna to nie tylko twarz, ale również całe ciało. Lekarze specjalizujący się w tym obszarze pomagają pacjentom w zakresie problemów z pajączkami, ginekologii estetycznej czy modelowania sylwetki. W każdym przypadku należy jednak pamiętać o przedsięwzięciu odpowiednich kroków przed wyrażeniem zgody na jakikolwiek zabieg. „Standardem wizyt w klinice ESTELL jest wykonanie profesjonalnego zdjęcia przed konsultacją, tak aby lekarz miał stan wyjściowy pacjenta i mógł obrazowo pokazać mu zakres terapii. Oprócz tego do diagnostyki używamy dermatoskopu do oceny znamion. W razie potrzeby posiadamy również unikatowe urządzenie do USG skóry i tkanki podskórnej, które jest niezwykle pomocne, np. przy opracowywaniu terapii, szczególnie jeśli chodzi o terapię antycellulitową” – tłumaczy Małgorzata Słupska-Mądry, menadżer kliniki ESTELL. Niezwykle ważnym elementem przed zabiegiem jest pierwsza wizyta. Poznanie oczekiwań pacjenta oraz diagnostyka jego stanu zdrowia pozwalają zaplanować odpowiednią terapię, która przyniesie najlepsze rezultaty.

 

MIT: Na zabiegi najlepiej zdecydować się jak najpóźniej

 

Zabiegi najlepiej wykonywać w zgodzie z biologicznymi wiekiem skóry, a nie metryczką. „Stan naszej skóry jest uzależniony od szeregu czynników, w tym zanieczyszczenia powietrza, diety, stylu życia czy uwarunkowań genetycznych. Wiele z naszych pacjentek już w wieku około 30 lat zaczęło korzystać z zabiegów medycyny estetycznej, gdyż zauważyło u siebie widoczne pogorszenie stanu skóry” – mówi dr Patrycja Wiślińska z kliniki ESTELL. Medycyna estetyczna nie może cofnąć zaawansowanych zmian starzeniowych skóry. Rozpoczęcie odpowiedniej pielęgnacji we właściwym momencie może jednak zahamować lub opóźnić niektóre procesy, które wpływają negatywnie na nasz wygląd, na przykład powstawanie zmarszczek. „Jesteśmy w stanie realnie wpłynąć na młodość naszego wyglądu. Potrzebna jest jednak konsekwencja, regularność i profesjonalne podejście lekarza prowadzącego” – dodaje.

A to już wiesz?  Jesień pod znakiem DERMO

 

MIT: Po zabiegu twarz utraci swój kształt

 

Istnieje przekonanie, że po wykonaniu zabiegu, np. wstrzyknięcia pod skórę botoksu, po pewnym czasie twarz traci swój naturalny wygląd. Pacjenci obawiają się, że będą zmuszeni przez cały czas poddawać się zabiegom, by utrzymać swoją skórę w dobrym stanie. Prawdą jest, że zabiegi z zakresu medycyny estetycznej nie są ”na całe życie”. Trwałość większości preparatów waha się od kilku do kilkunastu miesięcy. Gdy botoks przestaje działać, skóra jest widocznie wygładzona, gdyż miała szansę na regenerację. Jeżeli pacjent nie zdecyduje się na kolejny zabieg, jego twarz w naturalny sposób zacznie ulegać procesom starzenia. Jednak nastąpi to ze znacznym opóźnieniem, niż gdyby nie zdecydował się wcześniej na wstrzyknięcie kwasu botulinowego.

 

MIT: Po zabiegach będziesz mieć efekt maski

 

Botoks, czyli toksyna botulinowa, działa tylko na obszarze iniekcji, substancja ta nie przemieszcza się pod skórą. Działanie botoksu nie paraliżuje mięśni, ale osłabia je, co pozwala zregenerować się mięśniom w danym miejscu. Przede wszystkim chodzi o tzw. mięśnie mimiczne, które powodują widoczne zmarszczki. „Lekarz specjalista tak wykona zabieg, by twarz zachowała jak najbardziej naturalny wygląd, włącznie z mimiką charakterystyczną dla pacjenta. Dopiero wstrzyknięcie nadmiernej ilości toksyny botulinowej może przyczynić się do powstania efektu maski, który można zaobserwować u niektórych celebrytów. Jest to jednak skutek nieumiejętnego przeprowadzenia zabiegu albo prośby pacjenta” – mówi dr Wiślińska.

 

MIT: Usta mają nienaturalny kształt

 

Od pierwszych filmów z udziałem Angeliny Jolie, wiele kobiet zaczęło marzyć, by mieć duże usta jak ta aktorka. W telewizji oraz kolorowej prasie, niestety, często można oglądać efekty nieudolnie wykonanych zabiegów powiększania ust. „Kwas hialuronowy, który wykorzystuje się przy tego typu zabiegach, jest bezpieczny dla organizmu człowieka, nie wywołuje zazwyczaj żadnych reakcji alergicznych. Zabieg powiększania ust, jeśli jest wykonywany przez specjalistę lekarza medycyny estetycznej, daje efekt naturalnie wyglądających większych ust, który utrzymuje się do około kilkunastu miesięcy” – tłumaczy specjalistka z ESTELL. Rozpatrując zabieg powiększania ust, warto poszukać kliniki, która specjalizuje się w tego typu zabiegach i posiada odpowiednie certyfikaty. W przypadku medycyny estetycznej powinniśmy kierować się nie ceną, ale przede wszystkim profesjonalizmem oraz doświadczeniem osób, w których ręce powierzamy nasze ciało.

A to już wiesz?  Artistique od Avon – arcydzieło sztuki perfumeryjnej

 

MIT: Zabiegi medycyny estetycznej nie są bezpieczne

 

Z definicji zabiegi niosą ze sobą określone ryzyko powikłań, z którymi pacjent jest zawsze zapoznawany przed podjęciem jakiegokolwiek działania ze strony lekarza. Stopień zagrożenia w przypadku medycyny estetycznej jest niewielki. Generalnie bezpieczniej jest korzystać z usług doświadczonych i profesjonalnych klinik wyposażonych w wysokiej jakości sprzęt. „Priorytetem dla każdej kliniki powinna być wykwalifikowana kadra oraz profesjonalny sprzęt. Nasza klinika medycyny estetycznej dodatkowo zapewnia pacjentom wsparcie nie tylko lekarzy medycyny estetycznej, ale również każdej innej specjalizacji, poczynając od internisty, a kończąc na neurochirurgu” – mówi Beata Krakowska, dyrektor generalna ESTELL.

 

MIT: Zabiegi są bolesne

 

Próg bólu jest uzależniony od indywidualnych skłonności. Zabieg, który dla jednego pacjenta jest odczuwany jako przyjemny, dla innego może wiązać się z dyskomfortem, a nawet bólem. „W przypadku niektórych zabiegów profilaktycznie stosuje się znieczulenie kremem albo przewodowe, aby zapewnić pacjentom jak najwyższy komfort. Wizyta w klinice medycyny estetycznej powinna kojarzyć się przede wszystkim z relaksem i przyjemnością” – dodaje dr Patrycja Wiślińska. Podsumowując, nie można jednoznacznie określić bolesności każdego z zabiegów, gdyż próg bólu jest kwestią indywidualną. Medycyna estetyczna jest jednak obszarem, który stawia na komfort i nieinwazyjność.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Fakty i mity o medycynie estetycznej LIFESTYLE, Uroda - Ciągle boimy się jednak efektu maski, blizn czy bólu, który może towarzyszyć zabiegom. Jak te obawy mają się do rzeczywistości?
Hashtagi: #LIFESTYLE #Uroda

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy