LIFESTYLE Uroda

Jak sprawić, żeby usta wyglądały pięknie?

Jak sprawić, żeby usta wyglądały pięknie?
Atrakcyjne i zadbane usta to jeden z najważniejszych atrybutów kobiecości. Niestety dla części z nas pozostają one w sferze marzeń. Oto kilka sposobów, które sprawią, że usta będą prezentowały się naprawdę

Data publikacji: 2015-06-11
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Jak sprawić, żeby usta wyglądały pięknie?
Kategoria: LIFESTYLE, Uroda

Atrakcyjne i zadbane usta to jeden z najważniejszych atrybutów kobiecości. Niestety dla części z nas pozostają one w sferze marzeń. Oto kilka sposobów, które sprawią, że usta będą prezentowały się naprawdę pięknie.

Jak sprawić, żeby usta wyglądały pięknie? LIFESTYLE, Uroda - Atrakcyjne i zadbane usta to jeden z najważniejszych atrybutów kobiecości. Niestety dla części z nas pozostają one w sferze marzeń. Oto kilka sposobów, które sprawią, że usta będą prezentowały się naprawdę pięknie.

Atrakcyjne i zadbane usta to jeden z najważniejszych atrybutów kobiecości. Niestety dla części z nas pozostają one w sferze marzeń. Czy pomoże nam medycyna estetyczna? Zapewne tak, ale nie każda kobieta chce decydować się na tak silną ingerencję. Jakie metody nam pozostają? Oto kilka sposobów, które sprawią, że usta będą prezentowały się naprawdę pięknie.

 

Postaw na nawilżenie

Większość kobiet stosuje różnego rodzaju kosmetyki do ust, warto jednak zwrócić większą uwagę na ich skład. Dla skutecznego nawilżenia warto wybrać pomadkę, która zawiera lanolinę, masło shea, olejki (np. sezamowy, kokosowy czy migdałowy). Dobry kosmetyk powinien też posiadać filtr UV, który warto stosować nie tylko latem. Ważne jest również częsta aplikacja pomadek i balsamów. Najlepiej robić to za każdym razem, kiedy poczujemy, że wargi robią się spierzchnięte oraz powtarzać, gdy długo przebywamy w pomieszczeniach klimatyzowanych.

Domowe zabiegi

Kondycję ust poprawią również domowe kuracje, które wbrew pozorom nie zajmą nam zbyt wiele czasu. Najlepsze efekty dadzą regularnie wykonywane peelingi i maseczki. Przygotowanie ich jest bardzo proste – do przygotowania peelingu wystarczy wymieszać łyżeczkę miodu lub oliwy z cukrem, a świetną odżywczo-regenerującą maseczką będzie sam miód, który powinniśmy nakładać na wargi na 5-10 min. Poprawić ukrwienie ust możemy także masując je miękką szczoteczką do zębów.

A co z kolorem?

Wybór kosmetyków do ust jest obecnie naprawdę ogromny. Pomadki, szminki, błyszczyki – każda z nas może znaleźć najbardziej odpowiadający swoim potrzebom kosmetyk, który sprawi, że usta będą wyglądały pięknie. Jednak chyba największym minusem tych produktów jest szybka ścieralność i konieczność ciągłego poprawiania makijażu. Rozwiązaniem tego problemu może być wykonanie makijażu permanentnego ust, dzięki któremu będziemy mogły zapomnieć o konieczności wykonywania ciągłych poprawek, a usta o każdej porze dnia i nocy będą wyglądały bardzo kobieco. Zależnie od preferencji, może on być bardzo delikatny (podkreślenie kształtu i naturalnej barwy ust) lub bardziej wyrazisty. Warto wiedzieć, że istnieją barwniki o intensywnych odcieniach, które możemy aplikować na krótszy czas (seria Rouge Intense Biotek). Barwniki te posiadają pigmenty, które po raz pierwszy pozwalają na uzyskanie dwóch różnych efektów w zależności od zastosowanej techniki nakładania – mówi Aleksandra Nowak z Centrum Makijażu Permanentnego Biotek. Dodatkowo usta zyskują też delikatny, porównywalny z efektem błyszczyka, połysk. Zastosowanie takiego rozwiązania jest świetnym sposobem zapewnienie sobie świeżego i przyciągającego uwagę wyglądu, np. na wakacje. Jeżeli jesteśmy już przy barwnikach, trzeba też wspomnieć o kilku sprawach, o których powinniśmy pomyśleć przed wybraniem się na makijaż permanentny. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na jakość pigmentów i badania, jakim zostały poddane. Przełoży się to na ich trwałość i zagwarantuje, że kolor nie będzie z czasem zmieniał odcienia, a jedynie zblednie – dodaje Aleksandra Nowak. Przed zabiegiem warto zapytać linergistki zarówno o barwniki, jak i wykorzystywany sprzęt. Będziemy miały wtedy pewność, że efekty spełnią nasze oczekiwania. 

A to już wiesz?  Dots Socks zaprasza do współpracy młodych, kreatywnych twórców!

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Jak sprawić, żeby usta wyglądały pięknie? LIFESTYLE, Uroda - Atrakcyjne i zadbane usta to jeden z najważniejszych atrybutów kobiecości. Niestety dla części z nas pozostają one w sferze marzeń. Oto kilka sposobów, które sprawią, że usta będą prezentowały się naprawdę pięknie.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Uroda

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy