LIFESTYLE Uroda

Klorane zestaw kosmetyków na bazie wyciągu z granatu

Klorane zestaw kosmetyków na bazie wyciągu z granatu
ochrona koloru i blask

Data publikacji: 2020-12-04
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Klorane zestaw kosmetyków na bazie wyciągu z granatu
Kategoria: LIFESTYLE, Uroda

ochrona koloru i blask włosów

Klorane zestaw kosmetyków na bazie wyciągu z granatu LIFESTYLE, Uroda - ochrona koloru i blask włosów

Kolor włosów jest chroniony, żywy i bardziej trwały, włosy odzyskują miękkość i blask. Szampon i balsam zawiera wyciąg z unikatowej odmiany Punica granatum L. o skórce bogatej w taniny wiążące kolor z keratyną i zapobiegające jego blednięciu. Dzięki zawartości polifenoli o właściwościach antyoksydacyjnych, granat pomaga też utrzymać blask włosów. Kolor utrzymuje się na włosach średnio 2 razy dłużej, zachowuje intensywność i blask.

W zestawie: szampon 200 ml + balsam 200 ml (dostępne w aptekach).  

Klorane to francuska marka dermokosmetyków założona w 1966 r. przez lekarza, Pierra Fabre, który zainteresowany jest działaniem roślin. Pierwszym produktem marki był szampon rumiankowy, który po kilku reformulacjach wciąż znajduje się w ofercie marki. Rok później wydano produkt dla najmłodszych – Klorane Bébé.

Już od początku istnienia marka Klorane oferowała dermokosmetyki do pielęgnacji włosów i skóry głowy (od wypadania włosów po łupież), produkty do pielęgnacji skóry twarzy oraz kosmetyki dla dzieci. Jako pierwsza wprowadziła na rynek suche szampony.

Firma kieruje się filozofią, że na każdy problem istnieje rozwiązanie w postaci odpowiedniej rośliny. Na długiej liście roślin stosowanych przez markę jest m. in. mango, pokrzywa, tymianek, chaber czy chinowiec. Duży nacisk firma kładzie na podejście ekologiczne, zrównoważony rozwój, zmniejszenie zużycia energii i ochronę przyrody. Rezultatem długoletnich badań są produkty o skutecznym działaniu, które naprawdę stosuje się z przyjemnością. Surowe normy gwarantują dobrą jakość ekstraktów roślinnych, pozyskiwanie ich w ekologiczny sposób i skuteczne użycie ich w produkcie finalnym. Oczywistością jest, że marka Klorane nie stosuje do produkcji kosmetyków  roślin chronionych. Wręcz przeciwnie, Instytut Klorane stawia sobie trzy podstawowe zadania – chronić, badać, edukować. Instytut sfinansował na całym świecie wiele programów zmierzających do ochrony roślin, a wśród nich było wyhodowanie zagrożonego gatunku Normania triphylla w Portugalii przy współpracy ogrodu botanicznego miasta Funchal i Narodowego Instytutu Botanicznego miasta Brest.

A to już wiesz?  Lifting doskonały – nowy wymiar modelowania twarzy

Jeśli preferujesz kosmetyki na bazie roślinnej, które są efektywne, a zarazem nieszkodliwe dla środowiska, marka Klorane na pewno cię usatysfakcjonuje.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Klorane zestaw kosmetyków na bazie wyciągu z granatu LIFESTYLE, Uroda - ochrona koloru i blask włosów
Hashtagi: #LIFESTYLE #Uroda

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy