LIFESTYLE Uroda

Niezawodny sposób na wyszczuplanie i redukcję cellulitu

Niezawodny sposób na wyszczuplanie i redukcję cellulitu
Cellulit to nie tylko problem osób otyłych. Zmagają się z nim też gwiazdy show biznesu o idealnej, wydawałoby się, figurze. Połączenie doświadczeń masażystów i nowoczesnej technologii przyniosło jednak skuteczne rozwiązanie –

Data publikacji: 2016-02-25
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Niezawodny sposób na wyszczuplanie i redukcję cellulitu
Kategoria: LIFESTYLE, Uroda

Cellulit to nie tylko problem osób otyłych. Zmagają się z nim też gwiazdy show biznesu o idealnej, wydawałoby się, figurze. Połączenie doświadczeń masażystów i nowoczesnej technologii przyniosło jednak skuteczne rozwiązanie – endermologię.

Niezawodny sposób na wyszczuplanie i redukcję cellulitu LIFESTYLE, Uroda - Cellulit to nie tylko problem osób otyłych. Zmagają się z nim też gwiazdy show biznesu o idealnej, wydawałoby się, figurze. Połączenie doświadczeń masażystów i nowoczesnej technologii przyniosło jednak skuteczne rozwiązanie – endermologię.

Cellulit to nie tylko problem osób otyłych. Zmagają się z nim też gwiazdy show biznesu o idealnej, wydawałoby się, figurze. Połączenie doświadczeń masażystów i nowoczesnej technologii przyniosło jednak skuteczne rozwiązanie – endermologię. Czym jest masaż podciśnieniowy i kiedy warto go stosować?

Początki endermologii związane są z wypadkiem, jakiego Louis Paul Guitay doznał na motocyklu. W jego rezultacie Francuz musiał poddać się wielomiesięcznej rehabilitacji. Obserwując pracę terapeutów, postanowił on spróbować odwzorować ich ruchy za pomocą specjalnego urządzenia, które pozwoliłoby ujednolicić siłę nacisku na ciało.

Początkowo skonstruowane przez Louis Paul Guitay urządzenie służyć miało redukcji blizn. Jak to jednak często bywa w przypadku wynalazków, jego pierwotne przeznaczenie szybko zostało zdominowane przez inne zastosowanie – terapię antycellulitową i wyszczuplającą.

JAK WYGLĄDA MASAŻ PODCIŚNIENIOWY

Zanim przystąpimy do zabiegu endermologii musimy włożyć specjalny, ściśle przylegający do skóry kombinezon. Ochroni on ciało przed bezpośrednim kontaktem z urządzeniem masującym, które mogłoby uszkodzić skórę. Sam zabieg, choć nie jest bolesny, niektórzy oceniają w pierwszym momencie jako nieprzyjemny. Po chwili jednak organizm przyzwyczaja się do nowego bodźca i zaczyna wytwarzać duże ilości endorfin, zwanych potocznie hormonem szczęścia.

A jak wygląda to technicznie? Pomiędzy dwie rolki głowicy urządzenia, wciągnięty zostaje za pomocą podciśnienia fałd skóry. Następnie osoba masująca przesuwa głowicą po naszym ciele, rolując „falę” skóry. Takie działanie sprawia, że poruszona zostaje ona zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Co ważne, zabieg oddziałuje także na głębokie, rzadko pobudzane warstwy skóry.

A to już wiesz?  Twoja nowonarodzona skóra czyli letnia biostymulacja - NOWOŚĆ

JAK DZIAŁA ENDERMOLOGIA

Endermologia pobudza tkankę skóry i znajdujące się w warstwie łącznej fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Pozwala to wyraźnie zredukować, a w dalszym ciągu zlikwidować tzw. skórkę pomarańczową niezależnie od źródła jej pochodzenia (znika zarówno cellulit tłuszczowy, jak i wodny). Ciało staje się bardziej sprężyste, a zmieszczenie się w lubiane, choć dawno schowane do szafy spodnie, okazuje się znów możliwe.

– Zabiegi endermologii powinny zostać przeprowadzone w serii, w której uwzględnione będą indywidualne potrzeb każdego zainteresowanego. Zalecany jest cykl 10-15 zabiegów, trwających 35 minut. Zazwyczaj wykonywane są one dwa do trzech razy w tygodniu, przy zachowaniu minimum jednego dnia przerwy między wizytami – tłumaczy Sylwia Pęcikiewicz, doświadczona terapeutka pracująca w The SPA w DoubleTree by Hilton w Warszawie. Deklaruje ona, że pierwsze efekty zaobserwować można już po dwóch, trzech zabiegach. – W celu maksymalizacji efektów do codziennej rutyny należy wprowadzić także zbilansowaną, zdrową dietę oraz zadbać o regularną aktywność fizyczną – podkreśla.

NIE TYLKO CELLULIT

Choć masaż podciśnieniowy kojarzy się dziś przede wszystkim z wyszczuplaniem i usuwaniem cellulitu, to jego wykorzystanie jest dużo szersze. Oprócz wspomnianego już leczenia blizn, służy on do terapii w przypadku urazów więzadeł i ścięgien, bólów mięśni, stawów czy szyi. Nic więc dziwnego, że często korzystają z niego sportowcy oraz osoby w trakcie rehabilitacji.

W ostatnim czasie coraz popularniejszy staje się także zabieg endermoliftu. Polega on przeprowadzeniu masażu podciśnieniowego twarzy za pomocą specjalnego urządzenia. Jego efektem jest redukcja zmarszczek i wyraźne odmłodzenie skóry. 

KIEDY NIE STOSOWAĆ ENDERMOLOGII

Nie każdy może skorzystać z masażu podciśnieniowego. – Istnieje kilka przeciwwskazań do wykonania endermologii na ciało. Są to: choroby nowotworowe, infekcje skórne, stany zapalne organizmu, zakrzepowe zapalenie żył, ciąża (z wyjątkiem zabiegu na nogi), stosowanie antykoagulantów (czyli hamujących fizjologiczny proces krzepnięcia krwi) – zastrzega Sylwia Pęcikiewicz. Zwraca też uwagę na przeciwwskazania miejscowe: żylaki, bliznowce, naczyniaki, obszary objęte chirurgią naczyniową (do 2 miesięcy od wykonanego zabiegu), przepuklinę brzuszną i pachwinową, a także piercing, Botox® i wypełniacze.

A to już wiesz?  Nowości kosmetyczne od Maybelline

– Endermologia działa. Należy jednak podchodzić do niej poważnie. Jeśli mamy wątpliwości, czy możemy z niej skorzystać, warto powiedzieć o swoich obawach osobie, która ma przeprowadzać zabieg oraz skonsultować się z lekarzem prowadzącym – podkreśla  terapeutka z The SPA.

 

 

 

 

 

O Sylwii Ewie Pęcikiewicz

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, magister fizjoterapii. Ekspert w profesjonalnej pielęgnacji ciała oraz usprawnianiu funkcji motorycznych organizmu. Współtworzy fachowy zespół The SPA w Double Tree by Hilton Hotel & Conference Centre Warszawa.

O The SPA

The SPA w DoubleTree by Hilton Warsaw to nowoczesne SPA z zespołem doświadczonych terapeutów. Jako jedyny salon w Polsce, oferuje kosmetyki i zabiegi renomowanej marki Kerstin Florian. Do dyspozycji klientów The SPA pozostają:

Gabinet dla dwojga z widokiem na ogród oraz 4 gabinety z możliwością połączenia (dla par).

Łaźnia błotna.

Gabinet masażu leczniczego.

4 gabinety z widokiem na ogród.

Strefa relaksu z kominkiem i barem herbacianym.

Strefa Level Up z fińską sauną aromatyczną i łaźnią rzymską aromatyczną, pokojem do masażu i strefą relaksu.

Usługi stylisty fryzur.

O DoubleTree By Hilton

DoubleTree by Hilton to sieć ponad 370 hoteli zlokalizowanych w dużych miastach oraz regionach turystycznych w 32 krajach. Marka oferuje noclegi w nowoczesnych, luksusowych warunkach, zaprojektowanych specjalnie z myślą o zapewnieniu wygody osobom podróżującym w celach biznesowych i turystycznych. Każdy gość DoubleTree by Hilton, ma zapewniony udany pobyt, na który składa się wiele usług i udogodnień, począwszy od legendarnych, stanowiących znak rozpoznawczy marki ciepłych ciasteczek z wiórkami czekoladowymi podawanych na powitanie w recepcji, a skończywszy na korzyściach związanych z udziałem w programie lojalnościowym Hilton HHonors.

W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat hoteli DoubleTree by Hilton zapraszamy do odwiedzenia strony: www.doubletree.com. Użytkownicy mediów społecznościowych mogą skorzystać z: www.facebook.com/doubletree, www.twitter.com/doubletree i www.youtube.com/doubletreehotels. Dziennikarzy i blogerów zapraszamy do odwiedzenia strony: http://news.doubletree.com.

A to już wiesz?  Każdy może być szczęśliwy, ale nie można marnować okazji

O Hilton Worldwide

Hilton Worldwide jest jedną z najbardziej znanych na świecie sieci hotelowych, obejmującą luksusowe i średniej klasy hotele oraz apartamenty tzw. przedłużonego pobytu (extended-stay). Od 96 lat Hilton Worldwide oferuje podróżującym najlepsze warunki zakwaterowania i obsługę. Sieć firmy składa się z ponad 4300 hoteli oferujących ponad 715 tys. pokoi, zlokalizowanych w 94 krajach. W jej skład wchodzą takie znane marki jak: Hilton Hotels & Resorts, Waldorf Astoria Hotels & Resorts, Conrad Hotels & Resorts, Curio – A Collection by Hilton, Canopy by Hilton, DoubleTree by Hilton, Embassy Suites Hotels, Hilton Garden Inn, Hampton Hotels, Homewood Suites by Hilton, Home2 Suites by Hilton oraz Hilton Grand Vacations. Firma prowadzi także światowej klasy program lojalnościowy Hilton HHonors®.

Informacje na temat marki znajdą Państwo na stronie news.hiltonworldwide.com  lub pod adresami www.facebook.com/hiltonworldwide, www.twitter.com/hiltonworldwide, www.youtube.com/hiltonworldwide, www.flickr.com/hiltonworldwide oraz www.linkedin.com/company/hilton-worldwide

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Niezawodny sposób na wyszczuplanie i redukcję cellulitu LIFESTYLE, Uroda - Cellulit to nie tylko problem osób otyłych. Zmagają się z nim też gwiazdy show biznesu o idealnej, wydawałoby się, figurze. Połączenie doświadczeń masażystów i nowoczesnej technologii przyniosło jednak skuteczne rozwiązanie – endermologię.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Uroda

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy