Oferty

Oddaj krew i uratuj życie, a kawa od Green Caffè Nero w prezencie

Oddaj krew i uratuj życie, a kawa od Green Caffè Nero w prezencie
Informacja dla mediów Oddaj krew i uratuj życie, a kawa od Green Caffè Nero w prezencie Warszawa, 25 stycznia 2021 roku Pandemia to okres, kiedy

Informacja dla mediów
Oddaj krew i uratuj życie, a kawa od Green Caffè Nero w prezencie
Warszawa, 25 stycznia 2021 roku

Pandemia to okres, kiedy mniej osób odwiedza centra krwiodawstwa i krwiolecznictwa, podczas gdy w szpitalach pojawia się coraz więcej osób, którzy jej potrzebują. Dlatego tak ważne jest, aby zaangażować się w pomoc i przekazać to, co mamy najcenniejsze – dar życia. Wspólna akcja Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie oraz Green Caffè Nero odbędzie się w dniach 25-29 stycznia 2021 roku w 4 warszawskich oddziałach RCKiK oraz punktach mobilnych. Akcja będzie polegać na tym, że każdy, kto zdecyduje się oddać krew w dniach trwania akcji otrzyma zaproszenie na dowolną kawę lub herbatę do wykorzystania we wszystkich kawiarniach Green Caffè Nero.

Krew to najcenniejszy dar, jaki można oddać drugiej osobie – to lek, którego nie da się wyprodukować w laboratorium. Bieżące zapotrzebowanie na krew jest ogromne i stale rośnie, dlatego ideę krwiodawstwa należy szerzyć i promować w społeczeństwie, aby pomagać innym.

– Ponad połowa Polaków uważa, że krew można wyprodukować w laboratorium i jest to jeden
z najczęściej powielanych stereotypów na temat krwiodawstwa, podczas gdy jedyną fabryką krwi i jej składników jest ludzki organizm. Wraz z Green Caffè Nero Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie chce przekonać mieszkańców stolicy, że warto oddać krew. Zwłaszcza teraz, kiedy w szpitalach doświadczamy braków. Warto poczuć się jak ktoś wyjątkowy, kto ratuje życie drugiego człowieka – przekonują pracownicy RCKiK w Warszawie.
– W akcje społeczne zawsze chętnie się angażujemy, ponieważ odpowiedzialność względem drugiego człowieka wynika z wyznawanych przez nas wartości i kultury firmy. Gdy pojawiła się możliwość wsparcia promocji akcji tak szlachetnej jak oddawanie krwi, nie zwlekaliśmy ani chwili – powiedział Adam Ringer, prezes Green Caffè Nero. – Nasza akcja #KawaDlaMedyka, którą zorganizowaliśmy w listopadzie 2020 roku, spotkała się z ogromnym pozytywnym odzewem – wydaliśmy wówczas bardzo dużo kaw przedstawicielom zawodów związanych z ochroną zdrowia, czym byliśmy bardzo zbudowani.

A to już wiesz?  Skandynawski sposób na schorowane serca Polaków?

Pomyśleliśmy, że skoro nasza działalność jest ograniczona, w obostrzeniach, możemy prowadzić sprzedaż tylko w opcji na wynos, to mamy możliwość jeszcze aktywniej zaangażować się w akcje pomagając drugiemu człowiekowi. Do udziału w akcji zachęcamy również naszych baristów i pracowników biura. Dla każdego pracownika, który odda krew przygotowaliśmy drobny upominek. Wierzymy, że dobro powraca, stąd nasze wsparcie krwiodawstwa – dodał Adam Ringer.
Wspólna akcja Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie oraz Green Caffè Nero odbędzie się w dniach 25-29 stycznia 2021 roku w 4 warszawskich oddziałach RCKIK, tj. w Szpitalu Bielańskim przy ul. Cegłowskiej 80, w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus przy ul. Nowogrodzkiej 59 oraz w Centrum Zdrowia Dziecka przy Al. Dzieci Polskich 20, jak również w siedzibie przy ul. Saskiej 63/75 oraz w każdym mobilnym punkcie Centrum Krwiodawstwa.

Każdy, kto zdecyduje się oddać krew w dniach trwania akcji otrzyma zaproszenie na dowolną kawę / herbatę do wykorzystania we wszystkich kawiarniach Green Caffè Nero.

Szczegółowe informacje dotyczące godzin otwarcia i przygotowania do oddania krwi znajdują się pod linkiem: https://www.rckik-warszawa.com.pl/oddzia%C5%82y-terenowe-rckik-w-warszawie.html.

Warto pamiętać, że jednorazowo pobierana jest jedna jednostka krwi pełnej, czyli 450 ml. Oddawanie krwi nie powoduje żadnych efektów ubocznych. By się nią podzielić, nie jest wymagana znajomość grupy krwi. Potencjalny dawca krwi jest poddawany kontroli medycznej, a grupa krwi jest ustalana po pobraniu. Każdy zdrowy, dorosły człowiek może stać się honorowym dawcą krwi.

Przed oddaniem krwi należy zjeść lekkostrawny posiłek, pić dużo wody lub soków owocowych już dzień wcześniej przed oddaniem krwi. Pół godziny przed oddaniem krwi należy powstrzymać się od palenia papierosów. Nie należy też przychodzić do oddania krwi po spożyciu alkoholu i/lub środkach zmieniających nastrój. Oddawanie krwi nie powoduje obserwowalnego spadku, ani wzrostu masy ciała.

A to już wiesz?  Trzeci Ogólnopolski Dzień Opiekuna - Wyraźmy solidarność z opiekunami osób chorych

***
O Green Caffè Nero
Marka Green Caffè Nero została stworzona przez Gerry’ego Forda – właściciela marki Caffè Nero i Adama Ringera – założyciela i szefa Green Coffee. Od momentu otwarcia pierwszej wspólnej kawiarni w 2012 roku, Green Caffè Nero pozostaje wierne misji, która przyświecała jej założycielom: oferowaniu najlepszej kawy i tworzeniu kameralnej, domowej atmosfery, w której można się delektować kawą. Green Caffè Nero posiada 70 kawiarni w Polsce, a każda z nich została zaprojektowana w niepowtarzalny sposób, aby odzwierciedlać charakter lokalnej społeczności oraz tradycje miejsca, w którym się znajduje. Niedawno została nagrodzona tytułem „Przyjaciela Książki” Polskiej Izby Książki, a także zwyciężyła w konkursie CEE Retailer Award 2019 w Coffeeshop Retailer.

www.greencaffenero.pl
https://www.facebook.com/greencoffeepl

Filozofia marki
Green Caffè Nero oferuje swoim gościom najwyższej jakości kawę parzoną przez doświadczonych baristów oraz świeże jedzenie przygotowywane codziennie z regionalnych produktów. W naszych kawiarniach staramy się stworzyć miłą atmosferę europejskiego salonu, popularne miejsce spotkań towarzyskich – dostępne i przyjazne. Chcemy, aby nasze lokale były wypełnione gwarem kawiarnianym, a jednocześnie dawały poczucie komfortu, relaksu, ciepła i przytulności. Osiągamy to dzięki naszym pracownikom – otwartym i serdecznym – oraz unikalnej aranżacji wnętrz i oryginalnej muzyce. Wystrój kawiarni jest współtworzony przez polskich artystów i rzemieślników, dlatego każda z nich ma swój indywidualny charakter, który idealnie pasuje do otoczenia.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy