LIFESTYLE Uroda

Pielęgnacja zaczyna się od kąpieli

Pielęgnacja zaczyna się od kąpieli
Bez względu na to czy wolimy szybkie, poranne, pobudzające prysznice czy też długie, wieczorne, relaksujące kąpiele, warto potraktować je jako ważny etap pielęgnacji skóry. Jakie produkty stosować? Polecamy wraz z

Data publikacji: 2019-05-30
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Pielęgnacja zaczyna się od kąpieli
Kategoria: LIFESTYLE, Uroda

Bez względu na to czy wolimy szybkie, poranne, pobudzające prysznice czy też długie, wieczorne, relaksujące kąpiele, warto potraktować je jako ważny etap pielęgnacji skóry. Jakie produkty stosować? Polecamy wraz z ekspertem!

Pielęgnacja zaczyna się od kąpieli LIFESTYLE, Uroda - Bez względu na to czy wolimy szybkie, poranne, pobudzające prysznice czy też długie, wieczorne, relaksujące kąpiele, warto potraktować je jako ważny etap pielęgnacji skóry. Jakie produkty stosować? Polecamy wraz z ekspertem!

Pierwszą czynnością pielęgnacyjną w naszym życiu jest kąpiel. Począwszy od tej, pełnej symboliki, oczyszczającej, tuż po narodzinach, aż po codzienny rytuał rozpoczynający dzień, jak i go zwieńczający. Bez względu na to czy wolimy szybkie, poranne, pobudzające prysznice czy też długie, wieczorne, relaksujące kąpiele, warto potraktować je jako ważny etap pielęgnacji skóry. Niestety twarda woda krążąca w naszych kranach i coraz częściej występujące dysfunkcje skóry takie jak AZS sprawiają, że dla wielu osób kąpiel zamiast odprężającego rytuału oznacza obowiązek przynoszący skórze dyskomfort. Jak wesprzeć najbardziej wymagającą skórę podczas kąpieli?

Aby zrozumieć potrzeby szczególnie wymagających typów skóry: bardzo suchej czy atopowej, oraz procesy w nich zachodzących podczas i po kontakcie z wodą, warto poznać odpowiedzi na kilka nurtujących pytań związanych z kąpielą. O pomoc w tym temacie poprosiliśmy Malwinę Bartczak, Training Manager i eksperta marki Bioderma.

Dlaczego woda wysusza?

– W głębi naszej skóry krąży woda, która zapewnia odpowiednie nawilżenie. Na zewnątrz skóra pokryta jest lipidowym płaszczem ochronnym, który zatrzymuje krążącą w skórze wodę. Płaszcz ten niestety zmywany jest przez twardą wodę i traci swoją szczelność, przez to woda z głębi skóry odparowuje, a my czujemy suchość, ściągnięcie i dyskomfort. Ponadto woda z kranu nie jest wodą destylowaną i zawiera różne substancje, które dodatkowo działają podrażniająco i ścierająco. Dlatego bardzo ważna jest ochrona warstwy lipidowej naskórka. Lipidy będące częścią sebum nie tylko chronią przed nadmierną utratą wody poprzez uszczelnienie skóry, ale również wpływają na jej miękkość i elastyczność. Ich niedobór natomiast sprawia, że skóra staje się cienka, szorstka, pojawia się nadwrażliwość i nadmierna suchość. Do ubytku lipidów może dojść przez dietę ubogą w tłuszcze, stosowanie nieodpowiednich kosmetyków, naturalnie tracimy je również z wiekiem. Niedobór lipidów towarzyszy również atopowemu zapaleniu skóry i innym chorobom przebiegającym z suchością skóry. Dobrą wiadomością jest to, że można go uzupełniać poprzez stosowanie odpowiednich kosmetyków – tłumaczy Malwina Bartczak.

A to już wiesz?  7 dni do… ślubu! Poznaj proste tricki na zniewalający look

Produkt do kąpieli do zadań specjalnych

Niestety coraz więcej osób, w tym duży odsetek dzieci, boryka się z problemem skóry atopowej. Suchość skóry, świąd, podrażnienia, rogowacenie, wszystkie dolegliwości, z którymi nieustannie walczą osoby z tą przewlekłą chorobą, wzmagają się jeszcze bardziej po kąpieli. Aby produkt przeznaczony do kąpieli skóry atopowej i bardzo suchej sprawiał, że czas spędzony w wannie lub pod prysznicem był kojącym rytuałem pielęgnacyjnym powinien charakteryzować się odpowiednimi właściwościami. Przede wszystkim musi to być hipoalergiczny produkt do zadań specjalnych, ograniczający utratę wody ze skóry i możliwie jak najefektywniej odbudowujący warstwę lipidową. Ważne, aby bazował na bezpiecznych i jednocześnie skutecznych substancjach, które potrafią trwale wzmocnić naturalną barierę lipidową skóry, regenerować, działać antybakteryjnie, oraz przeciwzapalnie. – Jego używanie powinno być bezpieczne, wygodne i skuteczne. W odpowiedzi na te szczególne wymagania skóry atopowej i bardzo suchej w laboratorium Bioderma powstał kremowy olejek pod prysznic i do kąpieli Huile de douche z serii Atoderm. Zawarta w nim witamina PP stymuluje syntezę lipidów, roślinne biolipidy łagodzą uczucie ściągnięcia, a innowacyjny patent Skin Barrier TherapyTM chroni skórę przed działaniem czynników zewnętrznych – tłumaczy Malwina Bartczak.

Co to jest Skin Barrier TherapyTM?

– Ludzka skóra nie jest sterylna, a na jej powierzchni żyją liczne drobnoustroje tworzące florę saproficzną. Wśród setek gatunków różnych mikroorganizmów dominują bakterie. Na szczęście większość z nich ma pokojowe zamiary i żyjemy z nimi w zgodzie. Dobre drobnoustroje skutecznie chronią nas przed tymi złymi, utrzymując ich liczebność w ryzach. Jednak pewne warunki takie jak osłabienie płaszcza ochronnego czy uraz naskórka ułatwiają zajęcie skóry przez złe, chorobotwórcze bakterie. Skin Barrier TherapyTM to opatentowany kompleks łączący składniki, które pomagają skórze odbudować ochronny płaszcz hydrolipidowy, a także ograniczyć rozwój wspomnianej niekorzystnej, chorobotwórczej flory bakteryjnej – opowiada Malwina Bartczak.

A to już wiesz?  Jak pokonać tremę podczas wystąpienia?

Jak zakończyć kąpiel?

Nie tylko sama kąpiel ma ogromne znaczenie, ale również to jak obchodzimy się z naszą skórą po jej zakończeniu. Po wyjściu z wody wymagająca skóra musi być traktowana z największą delikatnością. Osuszanie powinno następować poprzez przykładanie ręcznika do skóry, należy unikać gwałtownego i zbyt silnego pocierania skóry. Dzięki idealnie dobranym składnikom oraz zmysłowej konsystencji skóra normalna lub sucha po umyciu Huile de douche odzyskuje komfort i nawilżenie. Olejek otula skórę ochronnym płaszczem tak, że często nie wymaga ona już smarowania balsamem. Bardziej wymagającą skórę atopową warto poddać pielęgnacji uzupełniającej wybranym mleczkiem lub kremem z serii Atoderm – Bioderma. Aby nie dopuścić do podrażnienia skóry należy również zwrócić uwagę na to co na siebie zakładamy, zrezygnować z ubrań z wełny lub sztucznych materiałów, postawić na bawełnę, najlepiej wyprasowaną lub wysuszoną w suszarce, bo właśnie taka będzie dla skóry najdelikatniejsza.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Pielęgnacja zaczyna się od kąpieli LIFESTYLE, Uroda - Bez względu na to czy wolimy szybkie, poranne, pobudzające prysznice czy też długie, wieczorne, relaksujące kąpiele, warto potraktować je jako ważny etap pielęgnacji skóry. Jakie produkty stosować? Polecamy wraz z ekspertem!
Hashtagi: #LIFESTYLE #Uroda

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy