LIFESTYLE Uroda

Pożegnaj się z tkanką tłuszczową

Pożegnaj się z tkanką tłuszczową
Zrzucenie kilku zbędnych kilogramów to marzenie niejednej kobiety, a coraz częściej także mężczyzn. Nie jest to łatwy do zrealizowania cel, wymaga wielu poświęceń i restrykcji w diecie. Co zatem zrobić, by osiągnąć wymarzoną

Data publikacji: 2019-08-21
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Pożegnaj się z tkanką tłuszczową
Kategoria: LIFESTYLE, Uroda

Zrzucenie kilku zbędnych kilogramów to marzenie niejednej kobiety, a coraz częściej także mężczyzn. Nie jest to łatwy do zrealizowania cel, wymaga wielu poświęceń i restrykcji w diecie. Co zatem zrobić, by osiągnąć wymarzoną sylwetkę?

Pożegnaj się z tkanką tłuszczową LIFESTYLE, Uroda - Zrzucenie kilku zbędnych kilogramów to marzenie niejednej kobiety, a coraz częściej także mężczyzn. Nie jest to łatwy do zrealizowania cel, wymaga wielu poświęceń i restrykcji w diecie. Co zatem zrobić, by osiągnąć wymarzoną sylwetkę?

Zrzucenie kilku zbędnych kilogramów to marzenie niejednej kobiety, a coraz częściej także mężczyzn. Nie jest to łatwy do zrealizowania cel, wymaga wielu poświęceń i restrykcji w diecie. Co zatem zrobić, by osiągnąć wymarzoną sylwetkę?
 

Moda na dbanie o idealne kształty i zdrowe odżywianie nie przemija. Atrakcyjny wygląd zewnętrzny wpływa na dobre samopoczucie i akceptację własnej osoby. W myśl powiedzenia “w zdrowym ciele zdrowy duch” decydujemy się na uprawianie sportu, czy zmianę nawyków żywieniowych. Mówi się, że dieta to 70 proc. sukcesu. Pozostałe 30 proc. stanowi aktywność fizyczna.

 

Zdrowe nawyki żywieniowe

Modelowanie sylwetki to proces, który należy rozpocząć w głowie. Trzeba dobrze przemyśleć, jaki cel chcemy osiągnąć oraz pamiętać, że wymagać będzie to cierpliwości. Pochopne podjęcie decyzji o zmianie nawyków żywieniowych może skutkować zniechęceniem oraz powrotem do wcześniejszych przyzwyczajeń. Nie trudno wtedy o wystąpienie tzw. “efektu jojo”, czyli powrotu kilogramów z nawiązką.

Podstawową zasadą racjonalnego odżywiania jest regularne spożywanie posiłków. Zaleca się konsumowanie 5 posiłków w ciągu doby. Najważniejsze jest pożywne śniadanie, a późniejsze pokarmy powinny być rozłożone co około 2-3 godziny, tak aby stale dostarczać organizmowi składniki odżywcze. Wcale nie trzeba się głodzić, żeby schudnąć. Istotne jest natomiast, aby posiłki jeść często, ale w małych porcjach. W doborze odpowiedniej diety warto skorzystać z pomocy dietetyka. Deficyt kaloryczny pozwoli nam zrzucić niechciane kilogramy.

 

Regularna aktywność fizyczna

Najważniejszą zasadą aktywności fizycznej jest jej systematyczność. Ćwiczenia nie muszą być żmudne i długie, aby efekty były zauważalne. Nie każdy musi spędzać godziny na siłowni, męcząc się w pocie czoła. Jest tyle alternatyw! Podczas wyjścia na spacer, jazdy na rowerze, czy pływania na basenie też się spala kalorie. Ważne jest znalezienie sposobu, którego wykonywanie sprawia przyjemność, inaczej szybko się znudzimy i zaprzestaniemy trenować. Istotne jest także, aby dać ciału odpocząć. Na początku procesu odchudzania chcemy ćwiczyć jak najwięcej i jak najdłużej. To też nie jest dobry sposób. Zaleca się, aby trenować co najmniej 3 razy w tygodniu.

A to już wiesz?  5 pomysłów na szybkie i widoczne zmiany w wyglądzie

 

Modelowanie sylwetki – kriolipoliza

Wiele osób, mimo przejścia na dietę oraz uprawiania sportu, ma problem ze zrzuceniem nadmiernej tkanki tłuszczowej. Skutecznym rozwiązaniem jest wzbogacenie całości o profesjonalne zabiegi, oferowane przez kliniki medycyny estetycznej. Pomogą one w  ukształtowaniu sylwetki w najbardziej problematycznych obszarach ciała. Jednym ze sposobów jest kriolipoliza, czyli wykorzystanie niskiej temperatury do uszkadzania komórek tłuszczowych, w wybranych obszarach ciała.

 

Najlepsza technologia do likwidacji tkanki tłuszczowej

Zabieg ZETLIQ – CoolSculpting jest innowacją, pozwalającą na pozbycie się trudnego do usunięcia tłuszczu. Metoda ta jest bezpieczna, nieinwazyjna i nie wymaga rekonwalescencji pozabiegowej. Jej efekty są długotrwałe i szybko widoczne.

 

– Zabieg ZETLIQ – CoolSculpting wykorzystuje kriolipolizę. Polega on na przyłożeniu specjalnego aplikatora, który zasysa wybrany obszar ciała i chłodzi go. Urządzenie posiada sensor, dzięki któremu niemożliwe są odmrożenia skóry. Stosuje się go do modelowania całego ciała. Najczęściej są to obszary brzucha, boczków, ud, ramion, pleców, pośladków czy nawet podbródek i kolana, gdzie skóra jest bardzo delikatna. Zabieg jest bezbolesny i trwa około godziny – mówi mgr kosmetolog Anna Ciepła-Połomska z Kliniki VESUNA.

 

Specjalne głowice

ZeltiQ bazuje na działaniu niskiej temperatury i wykorzystuje specjalny, próżniowy aplikator. Najlepsze efekty osiąga się, dostosowując odpowiedni rodzaj aplikatora na obszar oddziaływania. Wyróżnia się kilka rodzajów głowic:

Aplikator Cool Core – górna lub dolna część brzucha (mały brzuch). 
Aplikator Cool Advantage Plus – górna część lub dolna część brzucha (duży brzuch).
Aplikator Cool Curve – talia lub boczki.
Aplikator Cool Fit – wewnętrzne części ud.
Aplikator Cool Smooth PRO – zewnętrzne części ud, tzw. bryczesy.
Aplikator Cool Mini – podbródek lub kolana.

 

ZETLIQ – CoolSculpting – zalecenia po zabiegu

A to już wiesz?  Młodsza dzięki własnym komórkom macierzystym

– Po zabiegu zaleca się, aby pacjent zaczął dietę lekkostrawną i unikał produktów wysokobiałkowych, wysokotłuszczowych, wysokoenergetycznych, a także mocno przyprawionych. Ważne jest również spożywanie dużej ilości wody w ciągu pierwszej doby po zabiegu – dodaje mgr kosmetolog Anna Ciepła-Połomska z kliniki VESUNA.

Zabieg ZETLIQ – CoolSculpting można wykonać w krakowskiej Klinice Medycyny Estetycznej i Laseroterapii VESUNA, zlokalizowanej w C.H. Bonarka City Center oraz przy ulicy Dobrego Pasterza 118C.

 

***

Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii VESUNA to profesjonalne gabinety działające w krakowskim centrum handlowym Bonarka oraz w nowej lokalizacji, przy ulicy Dobrego Pasterza 118C. Od początku istnienia gwarantuje swoim pacjentom tylko skuteczne i bezpieczne technologie oraz preparaty posiadające zarówno polskie, jak i światowe certyfikaty. Bezpieczeństwo, najwyższa jakość usług oraz innowacyjne metody i najnowsze trendy medycyny estetycznej plasują Klinikę Vesuna wśród najlepszych tego typu placówek w Polsce.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Pożegnaj się z tkanką tłuszczową LIFESTYLE, Uroda - Zrzucenie kilku zbędnych kilogramów to marzenie niejednej kobiety, a coraz częściej także mężczyzn. Nie jest to łatwy do zrealizowania cel, wymaga wielu poświęceń i restrykcji w diecie. Co zatem zrobić, by osiągnąć wymarzoną sylwetkę?
Hashtagi: #LIFESTYLE #Uroda

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy