LIFESTYLE Uroda

Poznaj zalety retinolu w zabiegach liftingujących

Poznaj zalety retinolu w zabiegach liftingujących
Retinol to jeden z najskuteczniejszych składników w terapiach przeciwstarzeniowych. Co warto o nim wiedzieć? Podpowiadają eksperci z Kosmetycznych Instytutów Dr Irena

Data publikacji: 2016-09-26
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Poznaj zalety retinolu w zabiegach liftingujących
Kategoria: LIFESTYLE, Uroda

Retinol to jeden z najskuteczniejszych składników w terapiach przeciwstarzeniowych. Co warto o nim wiedzieć? Podpowiadają eksperci z Kosmetycznych Instytutów Dr Irena Eris.

Poznaj zalety retinolu w zabiegach liftingujących LIFESTYLE, Uroda - Retinol to jeden z najskuteczniejszych składników w terapiach przeciwstarzeniowych. Co warto o nim wiedzieć? Podpowiadają eksperci z Kosmetycznych Instytutów Dr Irena Eris.

Retinol to jeden z najskuteczniejszych składników w terapiach przeciwstarzeniowych. Jego obecność w kosmetykach zapewnia wygładzenie, poprawienie kolorytu i ujędrnienie skóry. Co warto o nim wiedzieć? Podpowiadają eksperci z Kosmetycznych Instytutów Dr Irena Eris.

Retinol, czyli witamina A w czystej postaci, to jeden z najbardziej pożądanych składników produktów anti-aging. Stymuluje on proces odnowy komórek, który ulega spowolnieniu wraz z wiekiem. W efekcie zmarszczki ulegają spłyceniu, przebarwienia wyrównują się, a skóra staje się ujędrniona i elastyczna.

Postaw na retinol

Nie od dziś wiadomo, że kosmetyki z retinolem są bardzo skuteczne. Dlatego, aby wzmocnić jego dobroczynne działanie warto szukać nie tylko kremów zawierających ten składnik, ale także poddać się bardziej specjalistycznej kuracji w gabinecie kosmetycznym. Bardzo dobre efekty przynoszą zabiegi z wykorzystaniem 3-aktywnego retinolu, który jest kompleksem opartym na trzech aktywnych formach witaminy A: retinolu, estrze witaminy A oraz ekstrakcie z błękitnej algi, roślinnym odpowiedniku witaminy A – tłumaczy kosmetolog Marzanna Mróz z Kosmetycznych Instytutów Dr Irena Eris.  Zastosowanie 3-aktywnego retinolu pozwala oddziaływać na wierzchnie i głębsze warstwy skóry, co zwiększa produkcję kolagenu i elastyny odpowiadających za jej jędrność. Jednocześnie retinol odbudowuje zniszczone już włókna kolagenowe i elastyczne, zapobiegając ich degradacji.

 

Lifting bez skalpela

Zastosowanie koncentratu Dr Irena Eris PROSYSTEM PROFESSIONAL 3-Active Retinol podczas zabiegu Ultra Lifting daje nam doskonałe efekty. Działa on na skórę wielokierunkowo, a uwalnianie składników aktywnych następuje w różnym czasie, jest ciągłe, znacznie przedłużone oraz gwarantuje silne działanie przeciwstarzeniowe – mówi kosmetolog Marzanna Mróz. Efekty zabiegu to wyraźna korekta owalu twarzy, poprawa elastyczności skóry oraz zmniejszenie widoczności i redukcja zmarszczek. Skóra staje się gładka, promienna i wypoczęta. Kurację przeprowadzoną w gabinecie można wzmocnić stosując po zabiegu kosmetyki z serii Dr Irena Eris Prosystem Home Care ULTRA LIFTING, które zapewnią efekt napięcia skóry, jej regenerację i wzmocnienie – dodaje. Taka wieloetapowa pielęgnacja skóry spowoduje wzmocnione efekty. Należy przecież pamiętać, że najlepsze rezultaty otrzymujemy właśnie łącząc wizyty w gabinecie z pielęgnacją domową.

A to już wiesz?  Sekrety porannej pielęgnacji, czyli jak dobrze obudzić skórę

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Poznaj zalety retinolu w zabiegach liftingujących LIFESTYLE, Uroda - Retinol to jeden z najskuteczniejszych składników w terapiach przeciwstarzeniowych. Co warto o nim wiedzieć? Podpowiadają eksperci z Kosmetycznych Instytutów Dr Irena Eris.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Uroda

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy