LIFESTYLE Uroda

Pracujesz w klimatyzowanym biurze? Pamiętaj, żeby zadbać o swoją cerę

Pracujesz w klimatyzowanym biurze? Pamiętaj, żeby zadbać o swoją cerę
Jeśli na co dzień przebywasz w klimatyzowanych pomieszczeniach, koniecznie zadbaj o skuteczne nawilżenie cery. Sprawdź kilka

Data publikacji: 2017-08-21
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Pracujesz w klimatyzowanym biurze? Pamiętaj, żeby zadbać o swoją cerę
Kategoria: LIFESTYLE, Uroda

Jeśli na co dzień przebywasz w klimatyzowanych pomieszczeniach, koniecznie zadbaj o skuteczne nawilżenie cery. Sprawdź kilka sposobów.

Pracujesz w klimatyzowanym biurze? Pamiętaj, żeby zadbać o swoją cerę LIFESTYLE, Uroda - Jeśli na co dzień przebywasz w klimatyzowanych pomieszczeniach, koniecznie zadbaj o skuteczne nawilżenie cery. Sprawdź kilka sposobów.

Czy chodzenie do pracy latem może być przyjemne? Może, jeśli tylko nasze biuro wyposażone jest w… klimatyzację. Chociaż ten wspaniały wynalazek pomaga przetrwać największe upały, ma również negatywny wpływ na naszą skórę, wysuszając i podrażniając ją. Dlatego jeśli na co dzień przebywasz w klimatyzowanych pomieszczeniach, koniecznie zadbaj o skuteczne nawilżenie cery.

Klimatyzacja nie tylko przyjemnie chłodzi w gorące dni, ale także usuwa wilgotność z powietrza, przez co powoduje wysuszenie, podrażnienie, a nawet uciążliwą szorstkość skóry. Aby zapewnić skórze odpowiednią ochronę i przywrócić jej zdrowy wygląd w okresie, gdy jest narażona na działanie tak szkodliwych czynników, należy ją dogłębnie nawilżyć.

Kwas hialuronowy dla spragnionej skóry

Jednym z najpopularniejszych i najskuteczniejszych sposobów nawilżenia skóry jest zastosowanie kwasu hialuronowego. Występuje on naturalnie w organizmie człowieka i odpowiada za wiązanie wody w skórze właściwej – jedna cząsteczka kwasu wiąże nawet 250 cząsteczek wody. Wraz z wiekiem skóra traci jednak kwas hialuronowy, co wpływa na powstawanie zmarszczek i utratę sprężystości. Dlatego aby uzupełnić niedobory wody i nawilżyć skórę, warto sięgnąć po produkty zawierające ten cenny składnik.

Kremy – na początek

Kosmetyki zawierające kwas hialuronowy mają za zadanie nawilżyć skórę, która zaczęła już tracić własny, naturalny kwas wiążący wodę. Zwykle są więc przeznaczone dla skóry z pierwszymi oznakami starzenia się, ale sprawdzą się także w przypadku cery młodszej, wymagającej nawodnienia. Takie kremy mają łagodne działanie, pomagające utrzymać optymalne nawilżenie skóry. Ich regularne stosowanie pozwoli utrzymać cerę w dobrej kondycji.

Sera – dla skóry przesuszonej

A to już wiesz?  Czy na pewno o niczym dziś nie zapomniałaś?

Skóra dojrzała lub mocno przesuszona będzie jednak potrzebować silniejszego kosmetyku, który pomoże ją zregenerować. W takich przypadkach pomocne będą sera – zawierające skoncentrowane składniki aktywne, np. kwas hialuronowy. Warto sięgnąć po produkt apteczny lub profesjonalny, stosowany w gabinetach kosmetycznych. Takie sera pomagają reaktywować naturalne mechanizmy skóry, umożliwiające jej głęboką regenerację: odnowę komórkową oraz przebudowę tkanki.

Wypełniacze – w szczególnych potrzebach

W przypadku silnego wysuszenia skóry lub potrzeby uzyskania natychmiastowych efektów nawilżenia można zdecydować się na zaaplikowanie przez lekarza wypełniacza, który nawilży i odmłodzi wygląd twarzy. Stworzony przez TEOXANE Laboratories TEOSYAL®RHA 1 to wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego, który pozwala zachować ekspresję i naturalne piękno. Ten specjalistyczny żel łagodnie wypełnia zmarszczki mimiczne na twarzy, szyi i dekolcie, zapewniając utrzymanie optymalnego poziomu nawilżenia skóry i długotrwałą poprawę jej elastyczności. Dzięki zastosowaniu opatentowanej technologii, która uwzględnia specyficzne wymagania ruchomych obszarów twarzy, wypełniacz nie zniekształca mimiki i zapewnia naturalne efekty.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Pracujesz w klimatyzowanym biurze? Pamiętaj, żeby zadbać o swoją cerę LIFESTYLE, Uroda - Jeśli na co dzień przebywasz w klimatyzowanych pomieszczeniach, koniecznie zadbaj o skuteczne nawilżenie cery. Sprawdź kilka sposobów.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Uroda

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy