LIFESTYLE Uroda

Przyprawy, które… upiększają

Przyprawy, które… upiększają
Wbrew pozorom w kuchni znajduje się wiele przypraw, które doskonale sprawdzą się w pielęgnacji twarzy czy włosów. Z pomocą w przygotowaniu domowych kosmetyków przychodzi marka

Data publikacji: 2018-04-20
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Przyprawy, które… upiększają
Kategoria: LIFESTYLE, Uroda

Wbrew pozorom w kuchni znajduje się wiele przypraw, które doskonale sprawdzą się w pielęgnacji twarzy czy włosów. Z pomocą w przygotowaniu domowych kosmetyków przychodzi marka Appetita.

Przyprawy, które… upiększają LIFESTYLE, Uroda - Wbrew pozorom w kuchni znajduje się wiele przypraw, które doskonale sprawdzą się w pielęgnacji twarzy czy włosów. Z pomocą w przygotowaniu domowych kosmetyków przychodzi marka Appetita.

Soda oczyszczona

O skuteczności sody oczyszczonej w walce z uporczywymi plamami nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak wciąż niewiele osób używa jej do regularnej pielęgnacji twarzy. Czas to zmienić!

Aby przygotować peeling wystarczy połączyć:

4 łyżeczki Sody oczyszczonej Appetita,
2 łyżeczki oliwy,
1 łyżeczkę wody niegazowanej.

Tak przygotowaną pastę należy nałożyć na twarz, delikatnie masować ją okrężnymi ruchami, a następnie zmyć letnią wodą. Po peelingu warto przetrzeć skórę wacikiem nasączonym tonikiem. W efekcie skóra twarzy jest doskonale oczyszczona i  gładka.

 

Kurkuma
Kurkuma znana jest ze swoich leczniczych właściwości, m.in. zwalcza wolne rodniki odpowiedzialne za starzenie się skóry. Dlatego warto wykorzystać jej dobroczynne działanie i zadbać o cerę bez zmarszczek.

Do przygotowania maseczki potrzebne będą jedynie trzy składniki:

1 łyżka Kurkumy Appetita,
1 łyżeczka oliwy,
4 łyżki maślanki lub jogurtu naturalnego.

Mieszankę należy nałożyć na twarz na ok. 10 minut i spłukać letnią wodą. Po zabiegu cera nabierze promiennego blasku, a cienie pod oczami będą mniej widoczne.

 

Imbir

Poza charakterystycznym zapachem i ostrym smakiem, imbir wyróżnia się na tle innych przypraw właściwościami zdrowotnymi i… kosmetycznymi. Świetnie wpływa m.in. na stan skóry głowy i włosów.

Do regeneracji zniszczonych włosów przydadzą się:

1 łyżeczka Imbiru mielonego Appetita,
2 łyżeczki oleju kokosowego,
3-4 łyżeczki odżywki do włosów.

Wymieszane składniki należy nałożyć na wilgotne włosy na 5 minut, następnie umyć głowę szamponem. Włosy po zabiegu są gładkie, lejące i błyszczące.

 

 

Soda oczyszczona Domowe Sekrety Appetita, 30 g, cena ok. 1,40 zł

A to już wiesz?  Przywróć dobrą kondycję swoim włosom

Kurkuma Appetita, 20 g, cena ok. 1, 40 zł

Imbir mielony Appetita, 20 g, cena ok. 1,40 zł

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Przyprawy, które… upiększają LIFESTYLE, Uroda - Wbrew pozorom w kuchni znajduje się wiele przypraw, które doskonale sprawdzą się w pielęgnacji twarzy czy włosów. Z pomocą w przygotowaniu domowych kosmetyków przychodzi marka Appetita.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Uroda

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy