LIFESTYLE Uroda

Rekrutacja do Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej PTL trwa!

Rekrutacja do Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej PTL trwa!
Polskie Towarzystwo Lekarskie w 2002 roku powołało pierwszą w Polsce Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej PTL (PSME), którą ukończyło ponad 600 absolwentów - rekrutacja trwa do 10 października

Data publikacji: 2019-07-31
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Rekrutacja do Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej PTL trwa!
Kategoria: LIFESTYLE, Uroda

Polskie Towarzystwo Lekarskie w 2002 roku powołało pierwszą w Polsce Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej PTL (PSME), którą ukończyło ponad 600 absolwentów – rekrutacja trwa do 10 października br.!

Rekrutacja do Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej PTL trwa! LIFESTYLE, Uroda - Polskie Towarzystwo Lekarskie w 2002 roku powołało pierwszą w Polsce Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej PTL (PSME), którą ukończyło ponad 600 absolwentów - rekrutacja trwa do 10 października br.!

Medycyna estetyczna to dziedzina, która niedawno obchodziła swoje ćwierćwiecze! W tym okresie zyskała grono wiernych pacjentów i lekarzy, którzy swoim doświadczeniem i pasją dzielą się z innymi, dlatego wymaga profesjonalnej edukacji i stałego podnoszenia umiejętności teoretycznych i praktycznych. Zdobyta wiedza z zakresu tej dziedziny powinna opierać się na systemie podobnym do specjalistycznego, gdzie istnieje możliwość weryfikacji wiedzy pod okiem ekspertów. 

 

Polskie Towarzystwo Lekarskie w 2002 roku powołało pierwszą w Polsce Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej PTL (PSME), którą ukończyło ponad 600 absolwentów! 

 

CZYM WYRÓŻNIA SIĘ PSME PTL?  

 

Tradycja połączona z innowacyjnością programu – PSMEjako pierwsze w Polsce szkoli lekarzy w dziedzinie medycyny estetycznej, będąc jednocześnie jednostką najstarszego towarzystwa lekarskiego w naszym kraju. Wieloletnie doświadczenie w zakresie nauczania medycyny estetycznej sprawiło, iż dyplom PSME zyskał międzynarodową rekognicjęa program nauki jest stale wzbogacany. 

 

Wszechstronni wykładowcy z całego świata –wykładowcami PSME są specjaliści oraz wykładowcy renomowanych uczelni medycznych z kierunków związanych bezpośrednio z medycyną estetyczną. Dzięki zagranicznym kontaktom PSME oferuje inspirujące wykłady i pokazy wykonywane przez niezwykłych ekspertów z różnych zakątków świata. 

 

PSME prowadzone jest przede wszystkim przez lekarzy praktykujących medycynę estetyczną, śledzących jej stały rozwój –to szczególnie istotne wobec ciągłych zmian w technologii i nowości w branży farmaceutyczno-kosmetycznej. Wykładowcy dzielą się swoją wiedzą z pasją i zaangażowaniem, dzięki czemu kompleksowo przygotowują studentów do wykonywania zawodu lekarza medycyny estetycznej.

 

PSME PTL oprócz klasycznej formy nauki oferuje liczne zajęcia praktyczne–studenci III roku mają wyjątkową szansę na wykonanie pierwszych samodzielnych zabiegów przeprowadzonych pod opieką wykwalifikowanych ekspertów przy użyciu profesjonalnego sprzętu i preparatów.
Weryfikacja wiedzy – egzamin i praca dyplomowa – nauka trwa trzy lata i kończy się egzaminem testowym oraz prezentacją pracy dyplomowej przed Komisją złożoną ze specjalistów. Absolwenci uzyskują tytuł lekarza medycyny estetycznej, nadawany przez Polskie Towarzystwo Lekarskie i Międzynarodowe Stowarzyszenie Medycyny Estetycznej, co stanowi niezwykle ważne potwierdzenie dla przyszłych pacjentów.

A to już wiesz?  25 lat botoksu, czyli krótka historia cudownej trucizny

 

PSME PTL posiada Certyfikację Międzynarodowej Unii Medycyny Estetycznej (UIME) w Paryżu i Europejskiej Federacji Szkół Medycyny Estetycznej (EFAMS). 

 

REKOMENDACJE SPECJALISTÓW MEDYCYNY ESTETYCZNEJ 

Podyplomowa Szkoła Medycyny Estetycznej to jedyny system kształcenia, podobny do uzyskiwania specjalizacji. Kursy, których obecnie jest bardzo dużo, prowadzone są przez bardzo różne osoby, a ich kompetencje nie są weryfikowane przez żadną instytucję, do której można mieć zaufanie. Kursy stanowią doskonałe narzędzie doszkalające, ale tylko gruntowna wiedza, którą póki co można zdobyć podczas kształcenia w kilkuletniej szkole medycyny estetycznej, nie w klasycznym procesie specjalizacyjnym, pozwala ocenić wartość takiego kursu i poddać w uzasadnioną wątpliwość niektóre przekazywane na nim informacje.

dr Małgorzata Żak

lekarz rodzinny, lekarz medycyny estetycznej

 

Nie wyobrażam sobie zajmowania się medycyną estetyczną bez ukończenia szkoły, która kompleksowo prowadzi kształcenie w tej dziedzinie. To ogromny zakres wiedzy porównywalny, choć obecnie nieformalnie, z innymi specjalnościami lekarskimi. Ukończenie PSME gwarantuje, że lekarz nie będzie dysponował zestawem przypadkowo zdobytych na różnych kursach umiejętności, a spójną, rozległą wiedzą, która umożliwia bezpieczne i kompleksowe leczenie pacjentów.

dr Waldemar Jankowiak

chirurg, lekarz medycyny estetycznej

 

Podyplomowa Szkoła Medycyny Estetycznej jest pierwszym poważnym krokiem edukacyjnym w życiu lekarza praktykującego medycynę estetyczną. Otrzymujemy tu bogatą wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną, która pozwala nam holistycznie podejść do problemów starzenia, zdrowia i stylu życia oraz dopasować zabiegi do indywidualnych potrzeb pacjenta, a nie tylko fragmentu jego ciała. Jest to wiedza, której nie zastąpi nam trzydniowy kurs czy szkolenie firmowe!

dr Małgorzata Łopuszyńska

dermatolog, lekarz medycyny estetycznej 

 

CO ZASKOCZY TEGOROCZNYCH STUDENTÓW?

Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie, dzięki czemu program zajęć odpowiada oczekiwaniom słuchaczy. W tym roku wszystkich z pewnością zaskoczy wyjątkowa lokalizacja PSME w sercu Warszawy, która zwiększy komfort i warunki nauki, a dzięki nowym możliwościom w tym roku odbędzie się o wiele więcej zajęć praktycznych dla studentów ostatniego roku. W ten sposób przyszli lekarze medycyny estetycznej będą mogli nauczyć się jak kompleksowo zadbać o swoich pacjentów. Ale to nie koniec niespodzianek! Do programu wprowadzamy nowe innowacyjne zmiany, które wpłyną pozytywnie na efekty kształcenia. Serdecznie zapraszam do rekrutacji!– opowiada dyrektor PSME PTL, dr Andrzej Ignaciuk. 

A to już wiesz?  Eveline Cosmetics Maseczka Oczyszczająco - Wygładzająca Zielona Glinka Facemed+

 

Podyplomowa Szkoła Medycyny Estetycznej PTL przy współpracy z PTMEiAA ogłasza kolejny nabór słuchaczy na rok akademicki 2019/2020!

 

Do 10 października 2019 r. należy dopełnić formalności oraz odbyć rozmowę kwalifikacyjną. Naukę w szkole może podjąć każdy lekarz, który posiada dyplom ukończenia Akademii Medycznej na kierunku lekarskim i czynnie wykonuje swój zawód.

+48 691 054 696

[email protected]

Niezbędne dokumenty rekrutacyjne: www.psme.waw.pl

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Rekrutacja do Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej PTL trwa! LIFESTYLE, Uroda - Polskie Towarzystwo Lekarskie w 2002 roku powołało pierwszą w Polsce Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej PTL (PSME), którą ukończyło ponad 600 absolwentów - rekrutacja trwa do 10 października br.!
Hashtagi: #LIFESTYLE #Uroda

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy