LIFESTYLE Uroda

Sekret perfekcyjnej skóry gwiazd

Sekret perfekcyjnej skóry gwiazd
Jędrne ciało, gładka skóra, brak cellulitu – przeglądając kolorowe okładki magazynów niejednokrotnie zastanawiamy się, gdzie leży sekret idealnego ciała gwiazd. Jaka jest tajemnica ich młodego

Data publikacji: 2017-10-30
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Sekret perfekcyjnej skóry gwiazd
Kategoria: LIFESTYLE, Uroda

Jędrne ciało, gładka skóra, brak cellulitu – przeglądając kolorowe okładki magazynów niejednokrotnie zastanawiamy się, gdzie leży sekret idealnego ciała gwiazd. Jaka jest tajemnica ich młodego wyglądu?

Sekret perfekcyjnej skóry gwiazd LIFESTYLE, Uroda - Jędrne ciało, gładka skóra, brak cellulitu – przeglądając kolorowe okładki magazynów niejednokrotnie zastanawiamy się, gdzie leży sekret idealnego ciała gwiazd. Jaka jest tajemnica ich młodego wyglądu?

Jędrne ciało, gładka skóra, brak cellulitu – przeglądając kolorowe okładki magazynów niejednokrotnie zastanawiamy się, gdzie leży sekret idealnego ciała gwiazd.  Jaka jest tajemnica ich młodego wyglądu?

Każdy z nas może wymienić przynajmniej jedną gwiazdę po 50-tce wyglądającą lepiej niż jej dużo młodsze koleżanki. Czy to wynik genów, odpowiedniej pielęgnacji czy skutecznych zabiegów odmładzających?  Tak naprawdę każda z tych odpowiedzi jest poprawna. Na proces starzenia mają bowiem wpływ zarówno uwarunkowania genetyczne, jak i kompleksowa troska o blask i elastyczność naszej skóry.

Pierwsze oznaki

Zaczyna się niewinnie – pojawiają się zmarszczki mimiczne, skóra staje się wiotka, a wiele kobiet zaczyna nierówną walkę ze znienawidzonym cellulitem. Pierwsze oznaki starzenia są szczególnie widoczne na twarzy, szyi czy dekolcie, gdzie skóra jest wyjątkowo delikatna.  Jak skutecznie spowolnić ten proces?

Podstawa to systematyczność

Podstawą zdrowego i młodego wyglądu jest odpowiednia dieta oraz regularna pielęgnacja. Niewłaściwe odżywianie, niedobór witamin czy używki mają szkodliwy wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale także na jakość skóry. Do diety warto wprowadzić przede wszystkim produkty zawierające witaminę E, występującą m.in. w zielonych warzywach, orzechach czy nasionach słonecznika, która pełni rolę przeciwutleniacza.

Na walkę ze starzeniem, a zwłaszcza z cellulitem nieoceniony wpływ ma również aktywność fizyczna. Regularne ćwiczenia będą wsparciem w utrzymaniu jędrnej skóry, przyśpieszą proces oczyszczania organizmu z toksyn, pomogą w zapobieganiu cellulitowi, ale też w jego redukcji.

Codzienna pielęgnacja

Duże znaczenie ma też odpowiednia, codzienna pielęgnacja. Nasza skóra nie lubi mydła, które z powodu silnie zasadowego współczynnika pH, wysusza ją i podrażnia. Usuwa z jej powierzchni również naturalnie wytworzone przez nią składniki, takie jak sebum, zabezpieczające skórę przed nadmierną utratą wody. Dlatego do demakijażu najlepiej używać preparatów, zawierających substancje nawilżające, odżywiające oraz natłuszczające, dostosowanych do odpowiedniego rodzaju cery.

A to już wiesz?  OBOWIĄZKOWA MASECZKA A NASZA SKÓRA – CZY TO BEZPIECZNE POŁĄCZENIE?

Zatrzymaj młodość

Naprzeciw naszym problemom wychodzi także nowoczesna technologia. To ona dostarcza narzędzi służących do intensywnego pobudzania skóry. Jednym z nich jest peeling laserowy, który przyśpiesza produkcję kolagenu i elastyny, wygładza zmarszczki i redukuje niedoskonałości.

Sekret skuteczności zabiegu, wykorzystującego system laserowy Fotona, polega na tworzeniu mikrouszkodzeń w skórze, które mobilizują ją do szybszej regeneracji. Pierwsze efekty są widoczne w ciągu kilku dni – znikają wtedy przebarwienia, poprawia się koloryt skóry, a cera staje się wyraźnie rozświetlona. Efekty długofalowe następują po upływie kilku tygodni. Najważniejszym z nich jest poprawa jędrności oraz gęstości skóry – tłumaczy Ewelina Styczyńska-Kowalska – lekarz z krakowskiej Kliniki Medycyny Estetycznej VESUNA.

Krew na zmarszczki

Coraz popularniejszą metodą regeneracji skóry jest też zabieg REGENERIS®, potocznie zwany wampirzym liftingiem. Nazwa nie jest przypadkowa, ponieważ do zabiegu wykorzystuje się osocze bogatopłytkowe z krwi osoby, poddającej się kuracji. Metoda pozwala na wstrzyknięcie przygotowanego preparatu osocza z czynnikami wzrostu płytek krwi w różne obszary twarzy, szyi i dekoltu. – W porównaniu do innych preparatów, stosowanych do wypełniania zmarszczek, ten jest całkowicie bezpieczny dla skóry, ponieważ nie niesie za sobą ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej. Nie tworzy też sztucznych efektów, a po jego przeprowadzeniu skóra twarzy staje się gładsza, bardziej elastyczna i odzyskuje utraconą witalność. Regeneris z dużym powodzeniem stosuje się również w celu zmniejszenia skutków łysienia u mężczyzn i kobiet – wyjaśnia dr Styczyńska-Kowalska z Kliniki VESUNA.

Powyższe procedury można wykonywać równocześnie, w trakcie jednej wizyty. Bezpośrednio po wykonaniu peelingu laserem Fotona, można podać osocze bogatopłytkowe, co pozwoli osiągnąć spektakularne efekty odmładzające skóry i przyspieszy jej gojenie.  Połączenie tych dwóch zabiegów pomoże również w skutecznej redukcji blizn potrądzikowych.
 

Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii VESUNA to profesjonalne gabinety działające w krakowskich centrach handlowych Krokus i Bonarka. Od początku istnienia gwarantuje swoim pacjentkom tylko skuteczne i bezpieczne technologie oraz preparaty posiadające zarówno polskie, jak i światowe certyfikaty. Bezpieczeństwo, najwyższa jakość usług oraz innowacyjne metody i najnowsze trendy medycyny estetycznej plasują Klinikę Vesuna wśród najlepszych tego typu placówek w Polsce.

A to już wiesz?  6 zasad współczesnej damy – jak rozkochać go w sobie na pierwszej randce?

 

 

 

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Sekret perfekcyjnej skóry gwiazd LIFESTYLE, Uroda - Jędrne ciało, gładka skóra, brak cellulitu – przeglądając kolorowe okładki magazynów niejednokrotnie zastanawiamy się, gdzie leży sekret idealnego ciała gwiazd. Jaka jest tajemnica ich młodego wyglądu?
Hashtagi: #LIFESTYLE #Uroda

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy