LIFESTYLE Uroda

Skóra gładka niczym jedwab? Teraz to możliwe!

Skóra gładka niczym jedwab? Teraz to możliwe!
Depilacja laserowa od kuchni – rozmowa z lek. med. Aleksandrą Wójcicką i dr n. med. Karoliną

Data publikacji: 2015-12-17
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Skóra gładka niczym jedwab? Teraz to możliwe!
Kategoria: LIFESTYLE, Uroda

Depilacja laserowa od kuchni – rozmowa z lek. med. Aleksandrą Wójcicką i dr n. med. Karoliną Wójcicką

Skóra gładka niczym jedwab? Teraz to możliwe! LIFESTYLE, Uroda - Depilacja laserowa od kuchni – rozmowa z lek. med. Aleksandrą Wójcicką i dr n. med. Karoliną Wójcicką

Na przestrzeni lat zmieniał się świat, a wraz z nim zmieniał się kanon piękna. Dzisiaj idealne ciało to ciało zadbane, piękne i… jedwabiście gładkie. Z biegiem czasu depilacja zyskiwała na popularności i obecnie zabiegowi usuwania niechcianego owłosienia poddaje się większość kobiet na całym świecie. Niestety istnieje też druga strona medalu – problem ciągle odrastających włosków. Kobiety, a coraz częściej również mężczyźni dwoją się i troją, aby zachować gładką skórę. Zazwyczaj usuwają je przy pomocy depilatora lub wosku. Niestety  zabiegi te przynoszą efekt tylko na chwilę, a często są również bardzo bolesne.

Czy gładka niczym jedwab skóra musi wymagać tylu poświęceń? Oczywiście, że nie! Depilacja laserowa z Duetto-MT to skuteczny sposób na idealnie gładką skórę! Lek. med. Aleksandra Wójcicka i dr n. med. Karolina Wójcicka z Bella Estetica we Wrocławiu wyjaśnią, na czym polega depilacja laserowa oraz zdradzą sekrety platformy Duetto-MT.

Depilacja laserowa – na czym dokładnie polega ten zabieg?

A.W. Zabieg depilacji laserowej polega na trwałym uszkodzeniu cebulki włosa wraz z jego korzeniem. Wiązka laserowa ulega absorbcji przez melaninę tj. barwnik włosa, a następnie zamienia się w energię termiczną, która nieodwracalnie niszczy włos. Zabiegi epilacji laserowej wykonuje się w serii, najczęściej 4-6 zabiegów. Jest to związane z fazami wzrostu włosa, tylko w przypadku włosów znajdujących się w anagenie, co stanowi ok. 20-30 % usuwanego owłosienia zabieg jest najskuteczniejszy. Po serii zabiegów, zalecane jest wykonanie jednej epilacji w odstępie roku, w celu utrzymania osiągniętego efektu.

Zatem czym należy kierować się przy wyborze gabinetu?

A to już wiesz?  Czas nie leczy ran. Rozmowa o wybaczeniu

A.W. Zabiegi epilacji laserowej powinny być wykonywane wyłącznie przez doświadczony i przeszkolony personel na profesjonalnym, sprawdzonym sprzęcie.  Jest to warunkiem bezpieczeństwa oraz skuteczności wykonywanych zabiegów. W naszej Klinice, każdy zabieg laseroterapii poprzedzony jest indywidualną konsultacją lekarską, co w połączeniu z najnowocześniejszą i najbardziej zaawansowaną platformą laserową jaką jest Duetto-MT – daje 100% bezpieczeństwa i skuteczności.

Jak należy przygotować się do zabiegu epilacji?

A.W.  Kilka dni przed planowaną laserową epilacją należy zgolić włoski, tak by w dniu zabiegu miały nie więcej niż 1,5-2 mm. W przypadku włosów krótszych zmniejsza się skuteczność zabiegu z powodu zbyt małej  ilości  barwnika, który wychwytuje wiązkę laserową. Przy włosach dłuższych istnieje natomiast ryzyko oparzenia skóry.

Czy prawdą jest, że zabieg depilacji laserowej jest bolesny?

A.W.  Zależy to od urządzenia. W większości sytuacji depilacja laserowa jest niestety bardzo bolesna, a dotyczy to również znanych i popularnych systemów laserowych. W przypadku Duetto-MT jest inaczej.  Połączenie dwóch technologii w jednej platformie powoduje, że zabiegi epilacji laserowej są praktycznie bezbolesne przy  100% skuteczności .

Czy istnieje ryzyko powikłań po zabiegu?

K.W.  Zabieg depilacji laserowej jest zabiegiem bardzo bezpiecznym i praktycznie pozbawionym skutków ubocznych. Tylko u niektórych pacjentów może wystąpić niewielkie zaczerwienienie wokół mieszków włosowych, które zazwyczaj utrzymuje się kilkanaście minut, a w przypadku skóry wrażliwej kilka godzin. Jeszcze rzadziej spotykane są miejscowe reakcje skórne w postaci zaczerwienienia lub niewielkiego obrzęku, które zwykle ustępują samoistnie.

Jak należy dbać o wrażliwą skórę po zabiegu?

K.W. Zasady pielęgnacji skóry wrażliwej po zabiegach laserowych zawierają się w ogólnych zaleceniach pozabiegowych. Pacjenci zostają poinformowani o konieczności bezwzględnej ochrony przed promieniowaniem UV, intensywnego natłuszczania skóry, a także unikania preparatów do pielęgnacji zawierających alkohol oraz wstrzymania się przez okres min. 2 tyg. od wykonywania wszelkich zabiegów kosmetycznych mogących podrażnić skórę np. mikrodermabrazji, peelingów, mezoterapii.

A to już wiesz?  GALENIC AQUA URBAN - ochronna mgiełka przeciw zanieczyszczeniom

Jakie inne zastosowanie poza depilacją laserową ma platforma Duetto-MT?

K.W. Platforma Duetto-MT ma zastosowanie również w usuwaniu zmian naczyniowych. Skutecznie likwiduje drobne naczynka na twarzy, nogach, guzy oraz malformacje naczyniowe. Sprawdza się także w leczeniu drobnych przebarwień skórnych, rumienia czy trądziku, a także grzybicy płytki paznokciowej oraz wirusowych brodawek skórnych popularnie zwanych kurzajkami.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Skóra gładka niczym jedwab? Teraz to możliwe! LIFESTYLE, Uroda - Depilacja laserowa od kuchni – rozmowa z lek. med. Aleksandrą Wójcicką i dr n. med. Karoliną Wójcicką
Hashtagi: #LIFESTYLE #Uroda

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy