LIFESTYLE Uroda

Wewnętrzna strona ud – jak skutecznie pozbyć się tkanki tłuszczowej?

Wewnętrzna strona ud – jak skutecznie pozbyć się tkanki tłuszczowej?
Problem nadmiernej tkanki tłuszczowej to zmora wielu kobiet. Niezwykle często narzekają one na gromadzenie się tłuszczu po wewnętrznej stronie ud. Dlaczego akurat to miejsce jest szczególnie narażone na nadmiar tkanki tłuszczowej i co należy zrobić, aby się go

Data publikacji: 2019-07-30
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Wewnętrzna strona ud – jak skutecznie pozbyć się tkanki tłuszczowej?
Kategoria: LIFESTYLE, Uroda

Problem nadmiernej tkanki tłuszczowej to zmora wielu kobiet. Niezwykle często narzekają one na gromadzenie się tłuszczu po wewnętrznej stronie ud. Dlaczego akurat to miejsce jest szczególnie narażone na nadmiar tkanki tłuszczowej i co należy zrobić, aby się go pozbyć?

Wewnętrzna strona ud - jak skutecznie pozbyć się tkanki tłuszczowej? LIFESTYLE, Uroda - Problem nadmiernej tkanki tłuszczowej to zmora wielu kobiet. Niezwykle często narzekają one na gromadzenie się tłuszczu po wewnętrznej stronie ud. Dlaczego akurat to miejsce jest szczególnie narażone na nadmiar tkanki tłuszczowej i co należy zrobić, aby się go pozbyć?

Problem nadmiernej tkanki tłuszczowej to zmora wielu kobiet, niezależnie od wieku. Jest to szczególnie uporczywe w okresie letnim, kiedy eksponujemy niektóre części ciała. Niezwykle często kobiety narzekają na gromadzenie się tłuszczu po wewnętrznej stronie ud. Dlaczego akurat to miejsce jest szczególnie narażone na nadmiar tkanki tłuszczowej i co należy zrobić, aby się go pozbyć?

 

Kobiety z natury posiadają o 5-8 proc. więcej tkanki tłuszczowej niż mężczyźni. Jest to związane z funkcją, jaką pełni kobiecie ciało – ma za zadanie wydać na świat potomstwo. Tkanka tłuszczowa bierze udział w produkcji estrogenu i wpływa na cykl miesiączkowy. W okresie dojrzewania, kiedy ciało się zmienia, u dziewcząt to właśnie w okolicy bioder, ud i klatki piersiowej przybywa najwięcej tkanki tłuszczowej. Są to jednocześnie najtrudniejsze obszary do pozbycia się tłuszczu.

 

Modelowanie wewnętrznej strony ud

 

Proces pozbywania się tkanki tłuszczowej wymaga czasu i ciężkiej pracy. Niektóre osoby szybko poradzą sobie ze zgubieniem tłuszczu z dolnych partii ciała, podczas gdy innym zajmie to o wiele więcej czasu. Tempo chudnięcia jest indywidualną sprawą i zależy od wielu czynników. Można jednak wspomóc ten proces i całą uwagę skupić na newralgicznym obszarze.

 

Odpowiednia dieta

 

Mówi się, że 70 proc. sukcesu w walce o utratę kilogramów stanowi zbilansowana dieta. Zaleca się spożywanie 5 posiłków w ciągu dnia, w odstępach co 2-3 godziny oraz picie co najmniej 2 litrów wody dziennie. Odpowiednia dieta gwarantuje dostarczenie naszemu organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Nie bez znaczenia pozostaje również kwestia wypoczynku. Najlepiej w ciągu doby poświęcić 8 godzin na sen.

A to już wiesz?  Pielęgnacja twarzy w męskim wydaniu

 

Aktywność fizyczna

 

Aktywność fizyczna jest bardzo ważna w procesie odchudzania, ale stanowi zaledwie 30 proc. sukcesu. Warto wprowadzić do codziennych rytuałów czas spędzony na ulubioną formę wysiłku fizycznego – rower, basen, siłownię, czy nawet spacer z psem. Aby wysmuklić dolne partie ciała najlepsze będzie połączenie ćwiczeń cardio z ćwiczeniami wzmacniającymi (wykroki, wzniosy nóg). Aktywność fizyczna jest skuteczna, ale wymaga cierpliwości i systematyczności.

 

Istnieją jednak metody, dzięki którym możliwe jest szybsze, nieinwazyjne usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej, nawet w tak newralgicznych obszarach, jak wewnętrzna strona ud.

 

Zabieg ONDA by DEKA – idealne rozwiązanie

 

Specjalnie z myślą o osobach borykających się z nadmiernym otłuszczeniem dolnych partii ciała, a w szczególności wewnętrznych partii ud, stworzono zaawansowane zabiegi kosmetyczne, pozwalające na uzyskanie wielu efektów estetycznych w trakcie jednego zabiegu. Innowacyjna metoda, dostępna między innymi w krakowskiej Klinice Medycyny Estetycznej i Laseroterapii VESUNA działa 3-etapowo: walczy z cellulitem, pomaga leczyć lokalne otłuszczenia oraz eliminuje zwiotczałą skórę na wybranym obszarze ciała.

 

Niewątpliwym atutem zabiegu ONDA by DEKA jest zastosowanie unikatowego systemu CoolWaves. Działa on na komórki tłuszczowe za pomocą innowacyjnych mikrofal. Głęboko wnikają one w skórę powodując rozbicie błon komórek docelowych, a tym samym zmniejszają objętość podskórnej tkanki tłuszczowej. Aż 80% energii użytej w tym procesie skupia się na komórkach tłuszczowych, pozostałe 20% daje bardziej powierzchowny efekt termiczny o działaniu ujędrniającym. System chłodzenia głowicy zwiększa komfort i bezpieczeństwo zabiegu. Celem uzyskania najlepszych efektów zaleca się wykonanie serii 4 zabiegów– wyjaśnia mgr kosmetolog Mariola Maziarz.

 

 

***

Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii VESUNA to profesjonalne gabinety działające w krakowskim centrum handlowym Bonarka oraz w nowej lokalizacji, przy ulicy Dobrego Pasterza 118C. Od początku istnienia gwarantuje swoim pacjentom tylko skuteczne i bezpieczne technologie oraz preparaty posiadające zarówno polskie, jak i światowe certyfikaty. Bezpieczeństwo, najwyższa jakość usług oraz innowacyjne metody i najnowsze trendy medycyny estetycznej plasują Klinikę VESUNA wśród najlepszych tego typu placówek w Polsce.

A to już wiesz?  Eveline Cosmetics MEN X-TREME MATUJĄCY ŻEL DO MYCIA TWARZY

 

Więcej na vesuna.pl 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Wewnętrzna strona ud - jak skutecznie pozbyć się tkanki tłuszczowej? LIFESTYLE, Uroda - Problem nadmiernej tkanki tłuszczowej to zmora wielu kobiet. Niezwykle często narzekają one na gromadzenie się tłuszczu po wewnętrznej stronie ud. Dlaczego akurat to miejsce jest szczególnie narażone na nadmiar tkanki tłuszczowej i co należy zrobić, aby się go pozbyć?
Hashtagi: #LIFESTYLE #Uroda

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy