LIFESTYLE Uroda

Beiersdorf – producent NIVEA – udziela pomocy placówkom medyczno-sanitarnym

Beiersdorf – producent NIVEA – udziela pomocy placówkom medyczno-sanitarnym
NIVEA Polska w ramach lokalnych działań wsparła właśnie finansowo trzy polskie placówki medyczne w

Data publikacji: 2020-05-14
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Beiersdorf – producent NIVEA – udziela pomocy placówkom medyczno-sanitarnym
Kategoria: LIFESTYLE, Uroda

NIVEA Polska w ramach lokalnych działań wsparła właśnie finansowo trzy polskie placówki medyczne w Poznaniu.

Beiersdorf - producent NIVEA - udziela pomocy placówkom medyczno-sanitarnym LIFESTYLE, Uroda - NIVEA Polska w ramach lokalnych działań wsparła właśnie finansowo trzy polskie placówki medyczne w Poznaniu.

Beiersdorf – producent NIVEA – udziela pomocy placówkom medyczno-sanitarnym w Polsce NIVEA Polska w ramach lokalnych działań wsparła właśnie finansowo trzy polskie placówki medyczne: Szpital Kliniczny im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. Józefa Strusia z Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym SP ZOZ w Poznaniu oraz Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu. Ta lokalna pomoc to część międzynarodowego programu wsparcia powołanego przez koncern Beiersdorf w ramach działań „Care Beyond Skin”. Zgodnie z zobowiązaniem koncernu, program wyraża zaangażowanie wykraczające poza jego podstawową działalność – jaką jest dbanie o skórę – w celu maksymalizacji jego wkładu w społeczeństwo i planetę.

NIVEA Polska od zawsze związana jest z Poznaniem, gdzie znajduje się siedziba firmy. Właśnie dlatego postanowiono wesprzeć dwa lokalne szpitale i stację pogotowania ratunkowego. Ponadto, dotychczas NIVEA Polska i Beiersdorf Manufacturing Poznań wsparły pracowników medycznych, zapewniając im 25 000 podstawowych produktów pielęgnacyjnych. Realizowane i planowane są kolejne dostawy. I w tym przypadku postanowiono działać lokalnie, zatem wsparcie otrzymały głównie instytucje zlokalizowane w Poznaniu i województwie wielkopolskim, ale także – między innymi – Krajowa Izba Diagnostyki Laboratoryjnej czy Szpital MSWiA w Warszawie.

W obecnej sytuacji jeszcze ważniejsze niż kiedykolwiek stało się szybkie zapewnienie odpowiedniej pomocy najbardziej potrzebującym, dlatego oprócz wsparcia finansowego i darowizn produktów pielęgnacyjnych fabryka Beiersdorf Manufacturing Poznań przeorganizowała swoje linie produkcyjne i uruchomiła produkcję dezynfektantów, z ich wyłącznym przeznaczeniem na darowizny. Produkcja jest w toku.

Międzynarodowy program wsparcia Beiersdorf

W marcu Beiersdorf powołał międzynarodowy program wsparcia o wartości 50 milionów euro na pomoc w zarządzaniu sytuacjami kryzysowymi, szczególnie w epicentrach choroby, a także w regionach o osłabionym publicznym systemie opieki zdrowotnej. Beiersdorf współpracuje z organizacjami międzynarodowymi, a także z lokalnymi władzami, aby zapewnić wsparcie potrzebującym.

A to już wiesz?  Kolagen – czy naprawdę działa?

Wśród wdrożonych oraz planowanych działań są:

Przekazanie na szczeblu międzynarodowym 1 000 000 litrów środków dezynfekcyjnych; koncern Beiersdorf uruchomił produkcję dezynfektantów w swoich zakładach produkcyjnych na pięciu kontynentach.
Przekazanie co najmniej 5 000 000 produktów NIVEA do pielęgnacji dłoni i skóry personelowi medycznemu na całym świecie.
Bezpośrednie wsparcie finansowe dla globalnych i lokalnych organizacji pozarządowych.
Zobowiązanie do podwojenia osobistych darowizn pracowników w celu wsparcia lokalnych społeczności.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Beiersdorf - producent NIVEA - udziela pomocy placówkom medyczno-sanitarnym LIFESTYLE, Uroda - NIVEA Polska w ramach lokalnych działań wsparła właśnie finansowo trzy polskie placówki medyczne w Poznaniu.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Uroda

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy