LIFESTYLE Uroda

Opadające powieki? Teraz to nie problem

Opadające powieki? Teraz to nie problem
Jak pozbyć się problemu opadających powiek bez chirurgii plastycznej? Dzięki plazmie to możliwe! Co to

Data publikacji: 2016-03-22
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Opadające powieki? Teraz to nie problem
Kategoria: LIFESTYLE, Uroda

Jak pozbyć się problemu opadających powiek bez chirurgii plastycznej? Dzięki plazmie to możliwe! Co to takiego?

Opadające powieki? Teraz to nie problem LIFESTYLE, Uroda - Jak pozbyć się problemu opadających powiek bez chirurgii plastycznej? Dzięki plazmie to możliwe! Co to takiego?

Z biegiem lat skóra w skórze zachodzą naturalne procesy starzenia, pojawia się wiotkość w okolicach oczu, policzków, a nawet uszu. To naturalne. Do tej pory, aby skutecznie usunąć takie zmiany jedynym rozwiązaniem była operacja plastyczna. To jednak metoda nie dla każdego. Jak sprawić, aby skóra zyskała swoją dawną sprężystość, a oczy nie zdradzały upływu lat? Wyjaśnia dr Ewa Rybicka z Kliniki Estetica Nova.

Jak starzeje się skóra?

Na proces starzenia się skóry ma wpływ szereg czynników zewnętrznych (promieniowanie słoneczne, zanieczyszczenia środowiska, spaliny samochodowe, stres, styl życia, niewłaściwa pielęgnacja) i wewnętrznych (uwarunkowania genetyczne). Oprócz tych elementów zachodzą w niej naturalne procesy – zanikanie naczyń krwionośnych. Porównując skórę 50-latki do 20-latki widzimy spadek ilości naczyń krwionośnych o około 50%. Prowadzi to do zmniejszenia odżywienia i natlenowania skóry, co przekłada się na obniżenie kondycji skóry oraz spadku ilości kolagenu, przez co staje się ona wiotka. Zaczynają zanikać naturalnie poduszeczki tłuszczowe. Pojawiają się też zamiany wolumetryczne, następuje rozluźnienie mięśni i więzadeł, zachodzą zmiany kostne. Wszystkie te czynniki razem powodują, że widzimy upływający czas, a oczy nie wyglądają już tak młodzieńczo jak kiedyś – wyjaśnia dr Ewa Rybicka.

 

Sekret młodego spojrzenia

Aby rozwiązać problem opadających powiek klasycznym rozwiązaniem do tej pory był zabieg chirurgiczny. Obecnie osobom, które nie chcą korzystać z tego sposobu z pomocą przychodzą rozwiązania niechirurgiczne. Plexr to pierwsze urządzenie w rękach lekarza medycyny estetycznej zastępujące chirurgiczną blefaroplastykę. Podczas zabiegu generowana jest mikrowiązka plazmy, która w sposób dynamiczny sublimuje tkankę. Jest to bardzo skuteczny zabieg, do którego praktycznie nie ma przeciwskazań. Efekty estetyczne zabiegu są bardzo dobre, oko staje się otwarte, twarz odzyskuje młodzieńczą świeżość. Po zabiegu trzeba liczyć się z kilkudniowym ograniczeniem codziennej aktywności, gdyż pojawiają się 1-2 dniowy obrzęk i drobne strupki, które po 5-7 dobach znikają – mówi dr Ewa Rybika.

A to już wiesz?  Zagłosuj na Ulubioną Drogerię i wygraj nagrody!

Czym jest plazma?

Plazma to zjonizowany gaz, który ze względu na specyficzne właściwości nazywany jest czwartym stanem skupienia obok gazu, cieczy i ciała stałego. W odróżnieniu od innych technik plazma nie powoduje stanu zapalnego otaczających tkanek. Podczas zabiegu działamy jedynie w naskórku, bardzo precyzyjnie, nie powodujemy przepływu prądu przez ciało, wszystko odbywa się bezkontaktowo. Dlatego jest to zabieg bezpieczny i całkowicie nowatorski – dodaje dr Ewa Rybicka.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Opadające powieki? Teraz to nie problem LIFESTYLE, Uroda - Jak pozbyć się problemu opadających powiek bez chirurgii plastycznej? Dzięki plazmie to możliwe! Co to takiego?
Hashtagi: #LIFESTYLE #Uroda

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy